Trwa ładowanie...
bErVWFVh

Notowania

Przejdź na

Opłata od smartfona. Hołdys: dostaję 0,2 gr za jedno odtworzenie

Artyści walczą o opłatę reprograficzną, czyli tzw. opłatę od smartfonów. - Zdaję sobie sprawę z kłopotu, jaki sprawia wytłumaczenie, czym jest opłata reprograficzna. Ludzie sądzą, że jak kupili telefon, to mają prawa do wszystkiego, co w nim jest. A jednak płacą za dostęp do filmów czy muzyki - powiedział w programie "Money. To się liczy" Zbigniew Hołdys. - Za jedno odtworzenie piosenki na Spotify dostaję dwie dziesiąte grosza. Nie wiem, czy w ciągu roku dostałem kilkaset złotych ze wszystkich piosenek. Najwięcej zarabiają producenci telefonów, a przecież służą one do odtwarzania i magazynowania muzyki - dodał.

0
0
143
Podziel się
Komentarze (143)
zobacz więcej komentarzy (143)
bErVWFVt
KOMENTARZE
(143)
holdys-daj
rok temu
koles z podstawowym wyksztalceniem bedzie ci tlumaczyl rzeczywistosc. za robote by sie wzial, a nie medrca zgrywa
nxt
rok temu
Hołdys zgłupiał. Chce więcej kasy to niech się do roboty weźmie. Kilka koncertów przy pełnym Tauronie i już. Ale a) nie chce się zmęczyć, b) nie ma tylu chętnych na jego dzieła. Ta poza "trybuna ludowego" raczej ma maskować jego nijakość.
Zaniepokojony...
rok temu
Są artyści, którzy poświęcają swój ograniczony czas na ziemi, aby tworzyć unikalne dzieła i są też tacy, którzy wolą nic nie tworzyć, ale poświęcać się forsowaniu rozmaitych parapodatków. Który z tej dwójki jest bardziej wartościowy i faktycznie zasługuje na uwagę i pieniądze? Każdy niechaj odpowie sobie sam... Nawiązywanie do możliwości odtwarzania przez telefon muzyki i filmów i opodatkowanie go tylko dlatego, że posiada określone funkcje jest obrzydliwym skokiem po łatwy zarobek z milionów sprzedanych urządzeń i pokazuje tylko jak nisko niektóre jednostki mogą upaść. Brzydziłbym się sobą na Pana miejscu. Panie Hołdys, wie Pan dlaczego zarabia Pan takie marne stawki ze spotify? Bo ludzie nie chcą karmić człowieka o takich poglądach tworzącego wątpliwej jakości utwory. Proszę nie robić z siebie ofiary. Skoro nie może Pan wyżyć z muzyki to może najwyższy czas zacząć zarabiać w inny sposób, a nie skupiać się na tym aby najskuteczniej okraść konsumenta, lub przenosić te koszty na przedsiębiorstwa tworzące PKB i dające miejsca pracy milionom ludzi na całym globie.
bErVWFVL
prosiaq
rok temu
Przecież jeszcze w telewizorach jest android. Pewna grupa osób znalazła sposób na zarabianie i to jeszcze przy pomocy państwa. Można to nazwać artystycznym socjalizmem.
walker1967
rok temu
chwila nawet jesli magazynuje muzykę i ją słucham to robie to z legalnych źródeł czyli ja kupiłem w sklepie w postaci CD lub pliku, to z jakiej paki mam płacić ponownie Scigajcie piratów a nie wszystkich do jednego wora
...
Następna strona