Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Opłaty za bagaż podręczny. Ryanair i Wizz Air dostały karę od włoskiego UOKiK-u

48
Podziel się:

3 mln euro dla irlandzkiego przewoźnika i milion euro dla węgierskiej spółki wynoszą kary, jakie nałożył włoski urząd antymonopolowy ICA. Uznał, że wprowadzenie opłat za duży bagaż podręczny to ukryta podwyżka cen biletów.

Za duży bagaż podręczny w Ryanairze trzeba płacić.
Za duży bagaż podręczny w Ryanairze trzeba płacić. (Shutterstock.com, PriceM)
bEKSWEdN

Jak pisze serwis fly4free.pl, decyzja o nałożeniu kary zapadła w czwartek po trwającym od listopada dochodzeniu.

Włoskiego regulatora rynku zainteresowały zmiany w polityce bagażowej obu tanich przewoźników. W listopadzie wezwał obie spółki do zawieszenia tych zmian, ale nie zareagowały na to.

bEKSWEdP

Jak podkreśla serwis, od momentu wszczęcia dochodzenia Ryanair i Wizz Air wprowadziły kolejne podwyżki cen za duży bagaż podręczny.

Według Ryanaira zmiany w regulaminie mają na celu poprawę punktualności połączeń, a nie zwiększenie wpływów przewoźnika.

Grzywny są wysokie, ale ICA nie zdecydowała się zastosować maksymalnego wymiaru kary, wynoszącego 5 mln euro. Linie lotnicze na razie nie komentują sprawy.

To nie pierwsza kara od lokalnego regulatora rynku dla obu tanich linii. Przypomnijmy, że we wrześniu grzywny na obie firmy nałożył węgierski regulator. W przypadku Wizz Air było to 25 mln forintów, a Ryanair dostał karę wynoszącą 100 mln forintów.

bEKSWEdV

Wizz Air został ukarany za trudności w skontaktowaniu się przedstawicielami firmy. Według regulatora rynku firma nie informuje pasażerów o opóźnieniach i o odwołaniach lotów. Brakuje także informacji o przysługujących im prawach, w tym prawie do odszkodowania czy opieki ze strony przewoźnika.

W przypadku Ryanaira zarzuty dotyczyły dwóch lotów z Budapesztu do Las Palmas. Przewoźnik nie zabrał na pokład wszystkich bagaży, tłumacząc to "powodami operacyjnymi".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKSWEeq
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(48)
otkoryta
2 lata temu
Cwaniaczki. Od żony i dzieci Kuchcińskiego chcieliby kasę brać. A przecież to i tak nie wpływa na koszty przelotu.
polair
2 lata temu
Wyjaśnienie dla takich jak tu pisze Tomek. Proponujesz komuś "Jak ktoś nie chce latać WizzAir to może latać LOT lub SAS". Człowieku nie wiem ile latasz samolotami ale nie pisz takich bzdur. Co ma Twój piernik do wiatraka. Otóż nie chodzi tutaj jakimi liniami, ktoś będzie latał tylko linie są zwykłymi złodziejami i oszustami. Z jednej strony obniżają ceny biletów a z drugiej nie pozwalają zabrać dużego bagażu, chyba że za bajońską opłatą. A więc w rzeczywistości bilet wykupiony nie kosztuje np. 500$ tylko 750$ czy to zrozumiałeś? Ja latam do USA od 30 lat i zaliczyłem wszystkie linie lotnicze. Ale takiego złodziejstwa jak obecnie robią z opłatami za bagaż wszystkie linie lotnicze, to jeszcze tego nigdy nie było i to powinno się ostro karać. Jeszcze kilka lat temu lecąc do USA zabierałeś w cenie dwie walizki a dzisiaj tylko bez opłaty możesz ze sobą zabrać tylko bagaż podręczny. Draństwo i skandal! A LOT widzę, że nie wiesz więc nie polecaj nikomu aby z tej linii korzystał, bo to najdroższe obecnie linie lotnicze.
realista
3 lata temu
A może by tak przyjrzeć się to co dzieje sie na lotniskach ? Najpierw każą wyrzucić nieotwartą butelkę wody mineralnej za 2,60zł do śmietnika, a po przejściu przez bramkę za taką samą butelkę trzeba zaplacić ponad 6 zł
bEKSWEer
nick
3 lata temu
A czemu nasze dzielne władze nie przywalą im kar? Znowu cykor?
meloman4444
3 lata temu
walić ich równo karać nie wyróżniać jak popadnie to dojenie wręcz naciągactwo - nie mieć litości - brawo włosi oby reszta też tak zrobiła
...
Następna strona