Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wizz Air idzie w ślady Ryanaira. Trudniej będzie zabrać duży bagaż na pokład

62
Podziel się

Podróżni będą mogli zabrać do samolotu duży bagaż podręczny tylko wtedy, gdy mają wykupioną dodatkową usługę. Węgierski przewoźnik wprowadził nowe zasady. Weszły w życie natychmiast.

Pasażerowie WizzAir'a mogą wziąć duży bagaż na pokład tylko za dodatkową opłatą.
Pasażerowie WizzAir'a mogą wziąć duży bagaż na pokład tylko za dodatkową opłatą. (Jacek Bereźnicki)
bDZJgqOJ

Podróżni będą mogli zabrać do samolotu duży bagaż podręczny tylko wtedy, gdy mają wykupioną dodatkową usługę. Węgierski przewoźnik wprowadził nowe zasady. Obowiązują od piątku.

Nowa zasada dotyczy bagażu, którego wymiary przekraczają 40x30x18 cm. Dotychczas pasażer mógł go bez trudu zabrać na pokład. Dziś musi wykupić usługę Wizz Priority. Bez niej ma obowiązek oddać bagaż przy stanowisku odprawy, by następnie odebrać go przy taśmie bagażowej.

Cena usługi różni się w zależności od trasy. Kosztuje od 22 do 53 złotych. Można ją kupić online albo poprzez infolinię.

bDZJgqOL

OGLĄDAJ: * *Najlepsi i najgorsi przewoźnicy na świecie

Węgierska firma tłumaczy, że powodem zmian jest ograniczona ilość miejsca w części dla pasażerów.

Po staremu pozostaną zasady dotyczące mniejszego bagażu. Pasażerowie będą mogli zabrać na pokład samolotu ładunek mniejszy niż 40 x 30 x 18 cm, ale pod warunkiem, że umieszczą go pod siedzeniem.

Zmiany nie tylko w WizzAirze

Również Ryanair ogłosił nowe zasady dotyczące przewożenia bagażu. Aby móc zabrać go na pokład, trzeba będzie zapłacić od 6 do 8 euro. Taki będzie koszt wykupienia usługi priorytetowej. Będzie ona dostępna dla połowy pasażerów samolotu. Reszcie pozostanie nadać walizkę odpłatnie. Koszt takiej usługi wyniesie 10 euro.

bDZJgqOR

Linie kończą w ten sposób z trwającą od wielu lat praktyką zabierania na pokład darmowego bagażu do 10 kg. Zgodnie z nowymi zasadami, pasażer będzie mógł wziąć bez opłaty do samolotu małą torbę czy też plecak, ale tylko taki, który zmieści się pod siedzeniem sąsiada z przodu.

Nowe zasady mają obowiązywać od listopada. Przedstawicieleliniitwierdzą, że dzięki nim uda się zapobiec wielu opóźnieniom spowodowanym przez pasażerów, którzy zabierają ze sobą na pokład samolotu za dużo bagaży.

bDZJgqPm
KOMENTARZE
(62)
Julia
3 lata temu
coraz więcej barier w lataniu tanimi liniami ja to zawsze latam enterem i w czarterach oddaje się do luku walizkę jak ona tam prawie 20 kilogramów a na pokład to biorę torbę tylko i nic więcej mi nie trzeba.
elek
3 lata temu
Nigdy nie brałem podręcznego do samolotu. Zawsze oddawałem z głównym lub przed wejściem do samoloto na wózek. W samolocie potem ścisk, nie ma gdzie włożyć bagażu. No i jeszcze zanim samolot postawi koła na ziemi Polacy już buszują w schowkach. A ja spokojnie siedzę i potem i tak idę po odb iór głownego.
Pani.
3 lata temu
Bagaz mozna nadac kurirem.Latam z malym plecakiem.Nie problem w dzisiejszych czasach.Nie nalezy byc robolem swojego losu.Zyc trzeba umiec.
bDZJgqPn
Johan
3 lata temu
JEDNO SŁOWO !! BOJKOT TYCH LINII !!!!!!! WSZYSTKO W TYM TEMACIE
Ss
3 lata temu
Tylko bieda lata tymi liniami no i irladczykami tez.ja latam lotem.
...
Następna strona