Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|
aktualizacja

Orlen chwali się wynikami. Daniel Obajtek mówi o rekordzie

108
Podziel się:

PKN Orlen wypracował w ubiegłym roku 131,6 mld zł przychodów ze sprzedaży oraz 10,2 mld zł zysku netto — poinformowała spółka. Zysk operacyjny EBITDA LIFO wyniósł rekordowe 14,2 mld zł. Giełda na te informacje nie zareagowała najlepiej. Akcje rano traciły na wartości.

Orlen chwali się wynikami. Daniel Obajtek mówi o rekordzie
Skutecznie realizujemy założenia strategii, rozwijając i jednocześnie wykorzystując potencjał całej Grupy Orlen — skomentował wyniki prezes PKN Orlen Daniel Obajtek (East News, Andrzej Iwanczuk/REPORTER)

Jak podała spółka, w wypracowaniu rekordowych wyników największy wkład miały obszar petrochemii, energetyki i rafinerii, a 13 proc. zysku całego koncernu było udziałem segmentu detalicznego w Polsce.

Zobacz także: Obajtek kwestionuje decyzję sądu. Ekspert: "droga do anarchii"

"Skutecznie realizujemy założenia strategii, rozwijając i jednocześnie wykorzystując potencjał całej Grupy Orlen. W połączeniu z efektywnym zarządzaniem przynosi to oczekiwane rezultaty. Rekordowe wyniki, które osiągnęliśmy w 2021 roku, to efekt naszej właściwej decyzji o dywersyfikacji działalności" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Orlen pokazał wyniki za 2021 r.

"Konsekwentnie inwestujemy w nasz podstawowy biznes, jednocześnie mocno angażując się w rozwój nowych obszarów, a to przekłada się na konkretne korzyści. Mamy silne fundamenty finansowe i jesteśmy dobrze przygotowani na strategiczne wyzwania — dodał prezes.

Wśród nich wymienił budowę zintegrowanego koncernu multienergetycznego, który będzie liderem transformacji energetycznej w Europie Środkowej. "Wypracowany w minionym roku zysk przyczyni się do realizacji naszych kolejnych inwestycji, w tym w nisko- i zeroemisyjną energetykę. Będą one wzmacniać pozycję koncernu na międzynarodowym rynku, budując jego trwałą wartość dla akcjonariuszy i siłę polskiej gospodarki" – podkreślił Obajtek.

Reakcja giełdy

Prezes Obajtek chwali się rekordem i mówi o skutecznym zarządzaniu. Ten optymizm nie udzielił się jednak inwestorom giełdowym, którzy w czwartek po publikacji wyników chętniej pozbywali się akcji Orlenu.

W pierwszych minutach po starcie sesji na GPW akcje spółki były wyceniane poniżej 72 zł wobec 74,5 zł na zamknięciu handlu w środę. To oznaczało spadek notowań o ponad 3 proc. Pierwsza reakcja była nerwowa, po czym nastąpiło lekkie odbicie, ale ciągle Orlen jest na minusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(108)
alora
4 miesiące temu
Orlen nigdy tak dobrze sobie nie radził jak teraz, widać to po wynikach - warto sobie je prześledzić. To moc mądrego zarządzania
tw oskar -Tus...
4 miesiące temu
Widze po komentarzach,iz sporej grupie rodakow nie podoba sie sukces Polskiej firmy,wlasnej firmy....jest to efekt czytania portali przejetych przez postkomunistow,ktorzy zawsze sluzyli obcym,,ktorzy zawsze mowili,rabujac wlasny kraj -iz to dla dobra Polski!!!
Komentator
4 miesiące temu
A ile długów ma Orlen? To że były wysokie zyski to efekt rozpedenia gospodarki. Moja firma zanotowała 20 % wzrostu to co się dziwić ze Orlen zyskał. Prawda wyjdzie dopiero jakie są faktyczne wyniki jak się rozliczy całość również długi. A te rosną niestety.
J23
4 miesiące temu
Conchitek Wurstek dal znowu głos !
Sędzia dred
4 miesiące temu
Przecież to jest zysk z obrabiania kierowców żadnej zasługi obsrajtka tu nie ma
...
Następna strona