Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Ostatni moment na złożenie wniosku o "Dobry Start"

43
Podziel się:

Tylko do końca listopada można składać wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki w ramach programu "Dobry Start". Weryfikacja wniosków oraz wypłata świadczenia odbywa się niemal w 100 proc. automatycznie. W tym roku wypłacono już prawie 4,28 mln świadczeń na łączną kwotę 1,28 mld zł.

Ostatni moment na złożenie wniosku o "Dobry Start"
W tym roku wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną (money.pl, Rafał Parczewski)

Od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł programu "Dobry Start".

Pieniądze dla uczących się dzieci

W tym roku wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Świadczenie z programu "Dobry Start" przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Z danych przekazanych PAP przez Ministerstwo Rodziny wynika, że do piątku ZUS przyznał wyprawki dla 4,36 mln uczniów. Wypłacono już 4,28 mln świadczeń o łącznej kwocie 1,28 mld zł.

Zobacz także: Dzietność w Polsce spada. Co zrobi rząd? "Mamy zbadane potrzeby polskich rodzin"

Przelew na konto

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start" (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

Świadczenie z programu jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(43)
asd
2 lata temu
P.Tusk,,,,Polacy Pana nie chcą,,,przez was to mamy podzieloną Polskę,, wy żeście to zaczeli.Smoleńsk i w nogi dał Pan,wiemy co o tym myśleć. Chcemy polityków sprawiedliwych co myślami są zawsze o Polakach,nie chcemy Rządu co kłócą się wszyscy o stołki i psy wieszają na siebie. Gdzie wasza godność ? Nikt z was nie spełnia wiary w nas,nie ufamy wam,byliście już wszyscy
pracujacy oby...
2 lata temu
dajcie nam podwyzszki zarobkow tak jak wy sobie zrobiliscie/60%/ tonie bedziemy zebrac od was
Anty system ☣
2 lata temu
Tylko za czyje pieniądze Polaków pracujących tego PiS-owce 🦆nie powiedzieli
Polak i Warsz...
2 lata temu
Napisze tak. PIS aby uzyskać elektorat zrobił z polski państwo socjalne wykożystując najubożrzych i tzw patologię oraz grając na uczuciach narodowściowych i patyjotycznych Polaków. Dał PIŃCET+ i kupił na beszczela głosy patoli i pasożytów nie wybierając napradę potrzebujących i rodziców niepełnosprawnych. Na dziś dzień Patologia Dolno Mokotowska zaraz po odebraniu PIŃCET+ przez parę dni tańczy pod monopolem, a gdy środki się skończą to na pandę pod sklepem kwitną. Aby wygrać musieli sie również dogadać z Kukizem miszkającym na dolnym, który to pociągną skrajnie prawicowy elektorat i dołożył jako cegiełkę do zwycięstwa PIS-u. I teraz mamy wojnę polsko polską, symptomy hiperinflacji, energię i paliwa najdroższe w historii i bandę pasożytów w spółkach skarbu państwa obsadzonych za zasługi.... Tak, czy siak to my wszyscy jesteśmy najbardziej przegranymi tych tzw wyborów, a cenę ich pomysłów mających na celu zdobycie i utrzymanie władzy za wszelką cenę będziemy spłacać dłużej niż dług Gierka
niestety
2 lata temu
mamy 4,36 mln złodziei, jaka wyprawka skoro zdalne na karku? powinni zwrócić! Lista z nazwiskami pobierających powinna być jawna! Brakuje medyków, lekarzy a zamiast karetek -do zawałów jadą strażacy. Więc dla studentów np. medycyny powinny być te środki- specjalistyczne podręczniki są o wiele droższe i nieaktualne z roku na rok,wiec z używanych nie skorzystają.. tak jak i prawnicy, gdy rząd co 5min zmienia przepisy- nic nie jest aktualne.
...
Następna strona