Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ostro o pensjach w budżetówce. "Za takie pieniądze nikt tam pracować nie będzie"

W programie Newsroom WP rzecznik "Solidarności", Marek Lewandowski, odniósł się do zapowiedzi rządu, że budżetówka nie dostanie podwyżek. - To niedopuszczalne - skomentował Lewandowski. - Pensje w budżetówce są zamrożone od wielu lat, a choćby COVID-19 pokazał, jak strasznych skutków tego doświadczamy. W rządowych agencjach, od których zależy nasze bezpieczeństwo, takich, jak np. Sanepid, zarobki są takie, że nie przyciągną fachowców, ludzi po studiach technicznych, chemicznych czy weterynaryjnych. Nikt tam za takie pieniądze pracować nie będzie - dodał.

06-07-2021
Tagi:
0
0
386
Podziel się
Komentarze (386)
zobacz więcej komentarzy (386)
KOMENTARZE
(386)
kaj
12 miesięcy temu
W Wydziale Infrastruktury sprawy będą leżeć dalej przeterminowane i niech sobie leżą !
zed
12 miesięcy temu
Budżetówka i urzędy wojewódzkie to do lat klasa biedaków!!!
Urzędas
12 miesięcy temu
Samorządy (np. urzędy miasta, gminy, starosta) to nie budżetówka. Budżetówka to organy administracji rządowej, a nie samorządowej. Zatem filmik nie dotyczy samorządów. W organach administracji samorządowej o pensjach nie decyduje rząd.
bill
12 miesięcy temu
szkoły, urzędy, sami swoi, matka córkę, ojciec syna itp
Non.
12 miesięcy temu
Biurokracja jest rozbudowana do granic absurdu. Dziesiątki tysięcy stanowisk - i wykonywanych przez nich czynności - jest całkowicie ZBĘDNYCH! Wobec skomputeryzowania wszystkich stron życia i funkcji, a przy tym ŚLADOWĄ własnością fabryk i przedsiębiorstw państwowych, obecny stan zatrudnienia wymaga ZREWIDOWANIA i ZWOLNIEŃ kilkadziesiąt tysięcy stanowisk. A o podwyżkach - mowy nie ma, bo my, NADMIERNIE OBCIĄŻANI podatnicy - PŁACIĆ NIE BĘDZIEMY!
...
Następna strona