Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Oszukani przez akwizytorów. Zamiast niższych rachunków drożyzna

68
Podziel się:

Miało być taniej, ale wyszło inaczej. Przedstawiciele handlowi, którzy reprezentowali Energę Obrót, mieli świadomie ukrywać pełną ofertę w celu podpisania niekorzystnych dla konsumentów umów. Spółka postanowiła samodzielnie skontaktować się z pokrzywdzonymi.

Oszukani przez akwizytorów. Zamiast niższych rachunków drożyzna
Aneks miał gwarantować niższe ceny prądu (Adobe Stock)

Energa Obrót samodzielnie skontaktuje się z osobami, które zawarły za pośrednictwem innej firmy niekorzystne aneksy do umów ze spółką, podaje RMF FM.

Jak ujawnili wcześniej dziennikarze stacji radiowej, firma, która sprzedawała w imieniu Energi Obrót, szkoliła swoich pracowników tak, że świadomie mieli doprowadzać do zawierania niekorzystnych umów. Dotąd osoby oszukane były odsyłane do pośrednika, w celu dochodzenia swoich praw konsumenckich.

Przedstawiciele handlowi zapewniali klientów, że podpisanie aneksu będzie gwarantowało stałe koszty energii. Nie informowali o tym, że do rachunków dodawana lub zwiększana będzie opłata handlowa, a co za tym idzie rachunki wcale nie będą stałe, a wzrosną.

Zobacz także: Dodatkowe 30 mld zł dla biznesu. Koniec końców zapłacą Polacy, w podatkach

Energa Obrót nie chciała wziąć odpowiedzialności za działania swojego partnera biznesowego i osoby, które zostały oszukane, odsyłała do nieuczciwej firmy. Klienci musieli też zgłaszać się samodzielnie poprzez infolinię do Energi Obrót.

Od teraz spółka nie będzie już odsyłać na infolinię, ale sama ma kontaktować się z pokrzywdzonymi.

Kontaktem z pokrzywdzonymi ma zająć się zewnętrzna firma, która w trakcie rozmów będzie oceniać, czy klienci poznali pełną ofertę handlową oraz jak oceniali sam kontakt z przedstawicielami handlowymi.

Dotąd w związku ze sprawą zostało zwolnionych 20 osób związanych z zewnętrznym partnerem biznesowym Energą Obrót. Spółka nie ujawniła, ilu konsumentów dotyczy problem z aneksami do umów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(68)
Bodzio1488
3 lata temu
Ja tam pogonilem z klatki towarzystwo i zagroziłem wezwaniem policji jak nie wyjdą dobrowolnie z budynku. U mnie na budynku obowiązuje zakaz akwizycji. Wystarczy dogadać się z dozorczynią, aby taka informacje zawiesiła i po problemie.
Ghh
3 lata temu
Jeżeli ktoś do Ciebie dzwoni/przychodzi tzn że chce coś osiągnąć. A że zachachmęci przy tym to prawie pewne..
wlaściciel
3 lata temu
Niech zapłacą za posadowienie słupów 15kW na naszych gruntach a nie tylko biorą kasę i następne opłaty jak ta nowa mocowa. Kiedy RZĄD zajmie się wykorzystywaniem nas.
Kolo
3 lata temu
A żeby później taka umowę wypowiedzieć , to jest dopiero horror! Zupełnie inny adres niż ten na umowie i często też nieaktualny, trzeba szukać wiatru w polu a rachunki płacić!!
Mamoń
3 lata temu
Na szczęście doczytałem umowę i w zmieściłem się w czasie 14 dni na odstąpienie. Chodzi o tzw opłatę handlową do każdej faktury i wówczas z 5% na tańszy prąd nawet dopłacasz za "nic". a tak na marginesie to 5% nie od całej kwoty jaką płaciłeś poprzednio tylko od ceny KWh PRZESYŁ SIĘ NIE LICZY
...
Następna strona