Notowania

gospodarka
24.05.2019 15:26

Oszustwo "na policjanta". Starsza kobieta straciła 100 tys. złotych

Mieszkanka Kędzierzyna-Koźla przekazała 100 tys. złotych oszustom, którzy wmówili jej, że pieniądze z jej emerytury są fałszywe. Oszuści podali się za policjantów. Teraz poszukuje ich prawdziwa policja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
100 tys. złotych oddała oszustom mieszkanka Kędzierzyna-Koźla. (Fot: Andrzej Zbraniecki)

Do wyłudzenia pieniędzy doszło w środę. Na telefon stacjonarny w mieszkaniu starszej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Najpierw wypytał ją o posiadany majątek a potem poinformował, że pieniądze które dostaje w ramach emerytury są fałszywe.

Oszust polecił kobiecie przekazanie wszystkich oszczędności mężczyźnie, który miał się pojawić w jej mieszkaniu. Aby uwiarygodnić całą historię podał wymyślony numer służbowy.

Powiedział również kobiecie, by nie rozłączając się wybrała numer 112 i potwierdziła tożsamość "policjanta". Ofiara wykonała polecenie nie będąc świadoma, że cały czas rozmawia z tą samą osobą.

Oglądaj też: Jakich inwestycji nie sfinansuje BNP Paribas? Prezes odpowiada

"Zaraz potem mieszkanka Kędzierzyna-Koźla przekazała 100 tys. zł osobie która pojawiła się w jej mieszkaniu" - informuje kom. dodaje Magdalena Nakoneczna z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Na tym nie koniec. Oszust, z ktorym ofiara cały czas rozmawiała przez telefon nakazał jej, aby poszła do banku i wypłaciła pieniądze z lokaty.

Tych pieniędzy na szczęście ofiara nie straciła. Pracownicy banku w porę zorientowali się, że kobieta prawdopodobnie została oszukana.

"Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie" - przypomina policja. "W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w dyskusję z oszustem. Jeżeli nie wiemy jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś bliskiemu".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, oszustwo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-08-2019

a może się mylę ?No cóż , ta pani ma pełnię praw wyborczych i w majwstacie prawa załatwi Polakom dalsze 4 lata rządów prezesa i 5 lat dudowania .

Rozwiń komentarze (1)