Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

Oto powód pustych półek w aptekach. "Wróćmy do rozwiązania z lat 90."

W ostatnim czasie braki leków to częsta sytuacja - zwróciła uwagę Elżbieta Piotrowska-Rutkowska. Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej w programie "Newsroom WP" skomentowała obecną sytuację dotyczącą dostępności medykamentów. Jak wyjaśniła, powodem pustych półek w aptekach są m.in. zawirowania na rynkach w Chinach i Indiach, gdzie wytwarzane są substancje do produkcji leków. - Dobrym wyjściem byłby powrót do rozwiązania z lat 90. Produkcja substancji do produkcji lekarstw powinna być przeniesiona do Europy i do Polski. To dałoby nam gwarancję stabilności i dostęp do leków, co jest kluczowe dla polskiego pacjenta - wskazała Piotrowska-Rutkowska.

14
Podziel się:
KOMENTARZE
(14)
Artystka
rok temu
Skoro tacy tandeciarze jak chińczycy to robią to Europa jak nie potrafi to zeszła już na psy. Przecież chinole do zeszłego roku nie potrafili zrobić kulek do wkładów długopisu. Wkłady w Europie były produkowane już w czasie II wojny światowej. Synonimem tandety jest wyrób chiński. Koniec,kropka. Nic tego nie zmieni. Nawet ich samoloty bojowe można strącić procą
Maniek
rok temu
Przez to mamy tylu,,milionerów w piśmie,,Niedzielski ,itp
Iza
rok temu
Kluczowe rozwiązania dla obronności, technologi i zdrowia Polaków już dawno powinny być zlokalizowane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dla naszego bezpieczeństwa. O to powinno zadbać rządzący.
Ojeny
rok temu
Całą wine ponosi PIS
Amelia
rok temu
ojej to leki robią tylko w Indiach i Chinach? to UE nie jest samowystarczalna???? a co z polskimi fabrykami? pamiętacie PolPharmy...czy wał na centrum frakcjonowania osocza.