Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Otwarcie granic. Ślązacy mogą już wjechać do Czech

1
Podziel się

Mieszkańcy województwa śląskiego mogą już przekroczyć granicę z Czechami bez konieczności okazania wyniku testu na obecność koronawirusa. To reakcja czeskich władz na poprawiającą się sytuację epidemiczną na Śląsku.

Mieszkańcy Śląska nie muszą okazywać testu na koronawirusa na granicy z Czechami (zdj. ilustracyjne).
Mieszkańcy Śląska nie muszą okazywać testu na koronawirusa na granicy z Czechami (zdj. ilustracyjne). (fot. ONS)
bErHLKRh

Złagodzenie obostrzeń względem górniczego regionu zapowiadał na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Vojtiech - informuje portal internetowy Polsat News.

Czesi stworzyli system "świateł drogowych", czyli oznakowania poszczególnych państw kolorami zielonym, żółtym i czerwonym. Mają one symbolizować poziom zagrożenia epidemicznego.

Dotychczas województwo śląskie, jako jedyny region Polski, było oznaczone czerwienią. Oznaczało to, że mieszkańcy tego regionu w momencie przyjazdu do Czech musieli albo okazać wynik testu na obecność koronawirusa z wynikiem ujemnym (który nie mógł być starszy niż cztery dni) albo udać się na kwarantannę. Od wtorku takie obostrzenia już nie obowiązują.

bErHLKRj

Czechy otworzą granice także dla ok. 10 krajów z listy 15 państw spoza strefy Schengen, których mieszkańcy mają zostać wpuszczeni przez granice zewnętrzne do Unii Europejskiej. O szczegółach negocjacji w tej sprawie przeczytasz tutaj.

Zobacz także: Zobacz też: Stan finansów państwa bez rzetelnej informacji. "Tracimy wiarygodność"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErHLKRK
KOMENTARZE
(1)
pud
rok temu
Mieszkańcy Śląska mogli od dawna wjeżdżać, nie mogli tylko mieszkańcy województwa, w tym mieszkańcy Małopolski z Sosnowca i Żywca