Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ozusowanie umów. Prezes ZUS: "tak, jest to przewidziane"

- Ozusowanie umów cywilnoprawnych jest przewidziane w planie konwergencji, my przeliczamy wszystkie warianty - powiedziała w programie "Money. To się liczy" prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Jak dodała, dużo łatwiej jest ozusować umowy zlecenia od umów o dzieło. - Pracujemy nad wyliczeniami tej zmiany, decyzję podejmie parlament, ale ozusowanie jest przewidziane w ustawie budżetowej - podkreśliła prof. Uścińska.

0
0
156
Podziel się
Komentarze (156)
zobacz więcej komentarzy (156)
KOMENTARZE
(156)
pracownik
2 lata temu
oskładkować nie zatrudnionych na etacie żeby mieli chociaż jakiś staż pracy
banan
2 lata temu
a może poszukać kasy na te plusy np. w budżetach sejmu, senatu (podróże na swój koszt posła) i emeryturach tychże elyt? Tam jest tyle do odebrania ,że wystarczy nawet na inwestycje!
ja
2 lata temu
na nikogo nie liczę. W audycji Polskiego Radia pt. Emerytura bez ZUSu i OFE wyjaśniają jak stworzyć własną emeryturę bez łaski Państwa– na http://www.polskieradio.pl/130/2790/Artykul/1220147,Emerytrua-bez-ZUSu-i-OFE
YY
2 lata temu
A czy rząd łaskawie mógłby odprdlić się od moich pieniędzy?!
artutek
2 lata temu
Potrzeba kasy dla nierobów na ich socjale i emerytury - niestety to ich wyborcy a my pracujący musimy na to urobić. Płace składki ZUS , 4x składkę zdrowotną , podatku około 8-10 tys miesiecznie. O podatkach VAT, akcyzie w cenach towarów nie wspominam. A co mam w zamian ? Dzieci musiałem posyłać do prywatnych przedszkoli lub utrzymywać opiekunkę, służba zdrowia - prywatnie, żadnych dopłat. A jak wezmę 500+ na dzieci (mam trójke) to wrzask że bogatym nie dawać. Tylko mam wrażenie , że do tego worka wrzucam bardzo dużo a otrzymuję niewiele. Teraz dodatkowy ZUS, wzrost podatków - kto to zapłaci ??. Bezrobotny ??, ten co pracuje na czarno czy ksiądz ?? Solidarność społeczna - ok. Ale to już zaczyna wyglądać na frajerstwo a nie solidarność .
...
Następna strona