Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Padła kolejna polska giełda kryptowalut - Bitmarket

53
Podziel się

Jedna z najstarszych polskich giełd kryptowalut zakończyła działalność. Władze spółki poinformowały, że to wszystko przez utratę płynności. Sprawa trafiła do prokuratury.

Bitmarket zakończyła działalność. Padła jedna z najstarszych polskich giełd kryptowalut
Bitmarket zakończyła działalność. Padła jedna z najstarszych polskich giełd kryptowalut (iStock.com, Allexxandar)
bErezXVh

Próbując dostać się na internetową stronę serwisu Bitmarket na użytkowników czeka lakoniczna wiadomość. "Z przykrością informujemy, że w skutek utraty płynności, z dniem 08.07.2019 roku, Serwis Bitmarket.pl/net został zmuszony zakończyć swoją działalność. Będziemy informować Państwa o dalszych krokach" - poinformowano w komunikacie, który na stronie giełdy pojawił się we wtorek tuż po północy.

Bitmarket była jedną z najstarszych w Polsce giełd kryptowalut, działając nieprzerwanie od 2014 r. W swoim portfelu nie miała zbyt wielu wirtualnych walut, jednak proponowała możliwość handlu lewarowego, czym szukała przewagi na rynku.

bErezXVj

Stanowisko zajął także właściciel giełdy, jakim była spółka IQ Partners. W wydanym oświadczeniu napisano: "Zarząd IQ Partners S.A. (dalej: "Spółka") informuje, iż w dniu 7 lipca 2019 roku uzyskał informację od Prezesa Zarządu Gyptrade OU z siedzibą w Talinie (Estonia), spółki zależnej od IQ Partners S.A., dotyczącą ryzyka zamknięcia w najbliższym czasie giełdy kryptowalutowej prowadzonej w domenie Bitmarket.pl z uwagi na brak możliwości regulowania zobowiązań przez operatora giełdy tj. spółkę Kvadratco Services Limited z siedzibą w Londynie (Wielka Brytania)".

"Celem wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy, IQ Partners S.A. w związku z informacjami o potencjalnie złej sytuacji spółki Kvadratco Services Limited, złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Olsztynie" - dodano w komunikacie IQ Partners.

Zobacz także: Obejrzyj: Nowa waluta Facebooka. Ekspert: genialny pomysł
bErezXVp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErezXVK
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(53)
Swiadomy
2 lata temu
A system bankowy nie jest kontrowersyjny?? Bylo widac w 2008 . Dzieki , wole krypto
666
2 lata temu
2014 faktycznie stara ta giełda była co się z kasą zmyła teraz czas jakąś fundacje założyć
Stach
2 lata temu
Prosta zasada ekonomii każdej giełdy :żeby ktoś zarobił, ktoś inny musi stracić (kupić).Kto tego nie rozumie niech gra w TOTO. Nie żal mi bogatych pazerniaków.
bErezXVL
xxx
2 lata temu
hahahahhaa macie za kare ze wierzycie w cos czego nawet nie ma xD
der
2 lata temu
po powinno byc zabronione , przekręt popierany przez państwo
...
Następna strona