Notowania

Padła kolejna polska giełda kryptowalut - Bitmarket

Jedna z najstarszych polskich giełd kryptowalut zakończyła działalność. Władze spółki poinformowały, że to wszystko przez utratę płynności. Sprawa trafiła do prokuratury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Bitmarket zakończyła działalność. Padła jedna z najstarszych polskich giełd kryptowalut (Fot: Allexxandar)

Próbując dostać się na internetową stronę serwisu Bitmarket na użytkowników czeka lakoniczna wiadomość. "Z przykrością informujemy, że w skutek utraty płynności, z dniem 08.07.2019 roku, Serwis Bitmarket.pl/net został zmuszony zakończyć swoją działalność. Będziemy informować Państwa o dalszych krokach" - poinformowano w komunikacie, który na stronie giełdy pojawił się we wtorek tuż po północy.

Bitmarket była jedną z najstarszych w Polsce giełd kryptowalut, działając nieprzerwanie od 2014 r. W swoim portfelu nie miała zbyt wielu wirtualnych walut, jednak proponowała możliwość handlu lewarowego, czym szukała przewagi na rynku.

Stanowisko zajął także właściciel giełdy, jakim była spółka IQ Partners. W wydanym oświadczeniu napisano: "Zarząd IQ Partners S.A. (dalej: "Spółka") informuje, iż w dniu 7 lipca 2019 roku uzyskał informację od Prezesa Zarządu Gyptrade OU z siedzibą w Talinie (Estonia), spółki zależnej od IQ Partners S.A., dotyczącą ryzyka zamknięcia w najbliższym czasie giełdy kryptowalutowej prowadzonej w domenie Bitmarket.pl z uwagi na brak możliwości regulowania zobowiązań przez operatora giełdy tj. spółkę Kvadratco Services Limited z siedzibą w Londynie (Wielka Brytania)".

"Celem wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy, IQ Partners S.A. w związku z informacjami o potencjalnie złej sytuacji spółki Kvadratco Services Limited, złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Olsztynie" - dodano w komunikacie IQ Partners.

Obejrzyj: Nowa waluta Facebooka. Ekspert: genialny pomysł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kryptowaluty, giełda kryptowalut, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-07-2019

siwy1954Głupcy myśleli ,że szybko się dorobią, awiadimo ,że to są piramidy finansowe, a jeszcze niedawni proponowali wpłatę 200 euro i zyski bardzo duże.

09-07-2019

BratislavTylko głupcy kupują krypto! Wydobyłem kilkanaście btc w 2010 roku kiedy jeszcze dało się kopać na gpu. Warte to było grosze i do dziś pluje sobie, że … Czytaj całość

09-07-2019

XaweryWidzę tu bardzo niemądre komentarze, więc moze wyjaśnijmy sprawę. Korzystałem z dwóch giełd które "padły" - była wśród nich słynna polska … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (53)