Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Padła kolejna polska giełda kryptowalut - Bitmarket

53
Podziel się

Jedna z najstarszych polskich giełd kryptowalut zakończyła działalność. Władze spółki poinformowały, że to wszystko przez utratę płynności. Sprawa trafiła do prokuratury.

Bitmarket zakończyła działalność. Padła jedna z najstarszych polskich giełd kryptowalut
Bitmarket zakończyła działalność. Padła jedna z najstarszych polskich giełd kryptowalut (iStock.com, Allexxandar)
bDAdzdmd

Próbując dostać się na internetową stronę serwisu Bitmarket na użytkowników czeka lakoniczna wiadomość. "Z przykrością informujemy, że w skutek utraty płynności, z dniem 08.07.2019 roku, Serwis Bitmarket.pl/net został zmuszony zakończyć swoją działalność. Będziemy informować Państwa o dalszych krokach" - poinformowano w komunikacie, który na stronie giełdy pojawił się we wtorek tuż po północy.

Bitmarket była jedną z najstarszych w Polsce giełd kryptowalut, działając nieprzerwanie od 2014 r. W swoim portfelu nie miała zbyt wielu wirtualnych walut, jednak proponowała możliwość handlu lewarowego, czym szukała przewagi na rynku.

bDAdzdmf

Stanowisko zajął także właściciel giełdy, jakim była spółka IQ Partners. W wydanym oświadczeniu napisano: "Zarząd IQ Partners S.A. (dalej: "Spółka") informuje, iż w dniu 7 lipca 2019 roku uzyskał informację od Prezesa Zarządu Gyptrade OU z siedzibą w Talinie (Estonia), spółki zależnej od IQ Partners S.A., dotyczącą ryzyka zamknięcia w najbliższym czasie giełdy kryptowalutowej prowadzonej w domenie Bitmarket.pl z uwagi na brak możliwości regulowania zobowiązań przez operatora giełdy tj. spółkę Kvadratco Services Limited z siedzibą w Londynie (Wielka Brytania)".

"Celem wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy, IQ Partners S.A. w związku z informacjami o potencjalnie złej sytuacji spółki Kvadratco Services Limited, złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Olsztynie" - dodano w komunikacie IQ Partners.

Zobacz także: Obejrzyj: Nowa waluta Facebooka. Ekspert: genialny pomysł
bDAdzdml

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAdzdmG
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(53)
siwy1954
2 lata temu
Głupcy myśleli ,że szybko się dorobią, awiadimo ,że to są piramidy finansowe, a jeszcze niedawni proponowali wpłatę 200 euro i zyski bardzo duże.
Xawery
2 lata temu
Widzę tu bardzo niemądre komentarze, więc moze wyjaśnijmy sprawę. Korzystałem z dwóch giełd które "padły" - była wśród nich słynna polska Bitcurex. Ile straciłem? Zero. Zastanówcie się - a dlaczego miałbym stracić? Przecież z giełdy korzysta się tylko przez moment, w trakcie wymiany, zaś bitcoiny czy inną kryptowalutę trzyma się na własnych portfelach! TAK KRYPTO ZOSTAŁY ZAPROJEKTOWANE - ten tylko ma dostęp do krypto, kto ma prywatny klucz do swojego portfela - i koniec. Powtarza się te banały w nieskończoność, a ludzie sobie. Giełdy NIE SĄ CZĘŚCIĄ systemu krypto, usiłując przechowywać na nich środki de facto rezygnujesz z nich! Piszę to, ale wiem, że szansa by ktoś zrozumiał proste sprawy jest przyzerowa. Wolimy się mądrzyć, popisując ignorancją.
Carlooo
2 lata temu
Zadziwiające że ta giełda padła akurat w dniach, gdy Bitcoin stoi po 10000 USD. To bardzo ciekawe.
bDAdzdmH
Bida
2 lata temu
Dlaczego za każdym razem pokazujecie bitcoiny w postaci monet? Przecież takowych nie ma. Jak wyłączą prąd to i bitcoiny się nagle rozpłyną .
Bratislav
2 lata temu
Tylko głupcy kupują krypto! Wydobyłem kilkanaście btc w 2010 roku kiedy jeszcze dało się kopać na gpu. Warte to było grosze i do dziś pluje sobie, że sprzedawałem je po 3000 usd sztuka. Nie żebym się nie cieszył czy coś ale sprzedając na szczycie po 20000 usd to bym się ustawił a tak... Ehh. Ale kupić w życiu bym nie kupił ryzykując na giełdzie przecież tyle osób gra na gpw i traci majątki życia tu nie ma przebacz trzeba mieć silną psychike.
...
Następna strona