Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pakiet socjalny dla górników. Oto co zawiera

- Wystarczało nie przyjmować górników do pracy i hamować wydobycie w nierentownych kopalniach - mówi w programie "Money. To się liczy" były minister gospodarki Janusz Steinhoff. Powoływał się w ten sposób na czasu rządu Jerzego Buzka, w którym sam zasiadał. Podkreślał, że obecnie należałoby objąć górników Polskiej Grupy Górniczej specjalnym pakietem socjalnym. Co się w nim znajduje? - Choćby odprawy czy urlop górniczy, czyli świadczenie w wysokości 75 proc. zarobków na 4 lata przed emeryturą. To dość atrakcyjne warunki odejścia - mówi Steinhoff. Zdaniem byłego ministra gospodarki należy górnikom przede wszystkim powiedzieć prawdę i rozmawiać z nimi poważnie. - Dopiero wtedy można myśleć o likwidacji kopalń - mówi gość programu "Money. To się liczy".

23-09-2020
Tagi:
energetyka, górnictwo, kopalnie, wideo, pgg
0
0
317
Podziel się
Komentarze (317)
zobacz więcej komentarzy (317)
KOMENTARZE
(317)
lihmjb
2 lata temu
Cos sie sami obrońcy znależli. A czemu wegiel sprawadzany statkami do Polski z Australii jest tańszy ? A w morde, dość subsydiowania tej branzy. Po co tyle płacic jak mozna sprowadzic tanśzy z USA Rosji i jeszcze kilku krajów. A może jak sobie górnicy pozyja za 3000 /mies, to zobacza jak 3/4 narodu zyje a nie jak oni po 8000/10000 tysi na raczkę a kiedys to i sklepy za firankami . A co , może nie ?
XXX
2 lata temu
ja bym raczej postawiła na to żeby zamknąć "szkoły górnicze" i nie przyjmować do pracy nowych. a tym, którzy dopiero co przyszli, nie przedłużać umów. Wtedy zostaną ci co już mają jakiś względny staż i niechże dopracują do emerytury. Potem taki czterdziestoparoletni "emeryt" górniczy i tak dostanie pracę jeśli mu się będzie chciało pracować. A nie widzę powodu żeby znów pompować tam dodatkowe pieniądze wydrenowane z kieszeni tych biedniejszych od górników, co nie mają żadnych osłon i bogatego socjalu.
On
2 lata temu
Nie mam nic do górników. Ale czy znajdzie się jeden odważny i wytłumaczy im że my wszyscy składamy się na ich odprawy i pensje. Nieszczęściem są związki zawodowe. Też ciężko pracuje i chciałbym zarabiać 9 tys zł i mieć taki socjal jak oni. Tu jest potrzebna M. Tacher .
skorek
2 lata temu
Ja mam proste i skuteczne rozwiązanie. Wszystkim górnikom (dołowym) płacić pensje 100% do emerytury. Będzie to tańsze niż 30 letnie pompowanie pieniędzy, myślę że więcej niż 1bln złotych! Obędzie sie bez poniżania, a węgiel zostawmy na czas wojny gdy rurociągi będą martwe.
Akli
2 lata temu
Tylko reaktywacja ZOMO może tutaj pomóc
...
Następna strona