Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. PRC
|

Pandemia koronawirusa. MSZ odradza zagranicznych podróży

4
Podziel się

- Możliwe trudności w powrocie do kraju - przestrzega Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Na polskiej granicy stanowiącej jednocześnie granicę zewnętrzną UE obowiązują obostrzenia związane z zapobieganiem COVID-19.

Pandemia koronawirusa. MSZ odradza zagranicznych podróży
(Straż Graniczna, Straż Graniczna)
bDAjSDKd

"Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne" - czytamy w komunikacie.

Jak informuje MSZ, podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się bowiem z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

bDAjSDKf
Zobacz także: Terespol - nie sposób tu nie trafić

Jak dodaje Straż Graniczna, również na polskiej granicy, będącej jednocześnie granicę zewnętrzną UE obowiązują obostrzenia związane z zapobieganiem COVID-19. "Są to zarówno ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do Polski, jak i obowiązek poddania się kwarantannie po przekroczeniu granicy" - ostrzega SG.

bDAjSDKl

Do Polski mogą wjechać jedynie obywatele Rzeczypospolitej Polskiej oraz niektórzy cudzoziemcy - np., ci którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli Rzeczypospolitej Polskiej albo pozostają pod ich stałą opieką, posiadający Kartę Polaka lub prawo stałego lub czasowego pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, posiadający prawo do pracy. Do tego studenci, członkowie misji dyplomatycznych, kierowcy samochodów dostawczych i przewoźnicy osób. Szczegółową listę znajdziecie tutaj.


bDAjSDKG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Arek
2 miesiące temu
PRC - nie dziwie się ze nawet nazwiskiem się nie podpiszesz „redaktorze”. Pod czymś takim to straszny wstyd. Czy ktoś coś zrozumiał z tego pseudo artykułu ??? Zero konkretów tylko lanie wody jak na wypracowaniu w podstawówce
Rafi
2 miesiące temu
Polski to trudny język. Redaktorze, odmień prze, przypadki raz jeszcze i zastanów się czego odradza MSZ... a nie podróży zagranicznych?
Polak mały
2 miesiące temu
Tak to jest jak się nic nie umie poza przemytem
bDAjSDKH
Lobo
2 miesiące temu
Te tzw. Karty Polaka to kpina z Polaków. Na studiach miałem Ukrainkę z kartą Polaka. Ledwo dukała po polsku, a naukę oraz mieszkanie miała za darmo i do tego 1000 zł miesięcznie. Gdyby Polak na zachodzie miał dodatkowe przywileje, to doszłoby do zamieszek.