Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Pandemia przesunęła datę prezentacji Nowego Ładu. Müller o nowym terminie

33
Podziel się

Mam nadzieję, że Nowy Ład będzie zaprezentowany na przełomie kwietnia i maja - powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że termin prezentacji zależny jest od obniżenia liczby zachorowań.

Pandemia przesunęła datę prezentacji Nowego Ładu. Müller o nowym terminie
Piotr Muller powiedział, że ogłoszenia Nowego Ładu możemy się najprawdopodobniej spodziewac na przełomie kwietnia i maja (Getty Images)
bDXWRMwR

Piotr Müller, który był we wtorek gościem TVP1, poinformował, że w momencie, kiedy dojdzie do znaczącego obniżenia liczby zachorowań, przedstawiony zostanie Nowy Ład, czyli program gospodarczy rządu.

Pierwotnie jego założenia miały zostać ogłoszone 20 marca, ale kilka dni przed terminem partia rządząca ogłosiła, że aktualnie nie czas na konferencje programowe, lecz ministrowie mają się skoncentrować na zwalczaniu pandemii. Wielu komentatorów zwróciło wtedy uwagę, że pandemia to dla PiS-u wygodny pretekst do odwołania prezentacji.

bDXWRMwT

W rzeczywistości miało bowiem dochodzić do silnych tarć między koalicjantami na temat kształtu Nowego Ładu. Szczególnie silnie pomysły PiS-u miała bojkotować Solidarna Polska.

Zobacz także: "Solidarność" chwali program Nowy Ład. "Fajna rzecz dla pracowników"

Müller przyznał, że w spotkaniach ws. Nowego Ładu brali udział politycy Solidarnej Polski i Porozumienia, to jego "rdzeń" opracowało Prawo i Sprawiedliwość.

bDXWRMwZ

Pytany, kiedy Nowy Ład zostanie ogłoszony, rzecznik rządu odpowiedział, że deklaracje ws. prezentacji wielokrotnie się zmieniały i były aktualizowane w związku z trudną sytuacją epidemiczną.

- Dzisiaj nie postawię tezy, co do daty. Mam nadzieję, że będzie to możliwe na przełomie kwietnia i maja - ocenił.

Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXWRMxu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(33)
Lech
miesiąc temu
Więcej chyba nie da się spiepszyć. Szpitale puste, ludzie umierają - to na razie tyle udało sie zrobić PISowi w zakresie ochrony zdrowia.
Slav
miesiąc temu
Nowy Ład czyli partia PIS bogiem Polski? Swastyki na maseczkach będą obowiązkowe?
Nick
miesiąc temu
No to będzie z 10 mln samochodów elektrycznych, flota promów na Bałtyku, z 10 okrętów podwodnych z Radomia, śmigłowce polsko-ukraińskie i ble, ble, ble.
bDXWRMxv
mr Covid 19
miesiąc temu
Niech zaprezentują ten swój NWO 10 kwietnia, wtedy liczba zachorowań w magiczny sposób spadnie do 999.
NWO
miesiąc temu
NWO nowy ład?
...
Następna strona