Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
MKS
|

Państwowa Inspekcja Pracy. Sejmowa komisja pozytywnie o kandydaturze Katarzyny Łażewskiej

1
Podziel się:

Komisja do spraw Kontroli Państwowej pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Katarzyny Łażewskiej na głównego inspektora pracy.

Państwowa Inspekcja Pracy. Sejmowa komisja pozytywnie o kandydaturze Katarzyny Łażewskiej
Wybór szefa Inspekcji jest konieczne po tym, jak na początku stycznia zmarł Główny Inspektor Pracy Andrzej Kwaliński. (Flickr)
bEBWuAZh

Za kandydaturą Katarzyny Łażewskiej na głównego inspektora pracy głosowało 14 posłów. 8 było za, 5 przeciw, jeden się wstrzymał.

Katarzyna Łażewska, dyrektor Biura Rady Dialogu Społecznego, została wskazana jako kandydatka na szefa PIP po tym, jak w styczniu zmarł główny inspektor pracy Andrzej Kwaliński. Z Państwową Inspekcją Pracy był związany zawodowo od 36 lat, jej szefem był od przeszło trzech miesięcy.

Podczas posiedzenia komisji Łażewska przekonywała, że w centrum jej wizji związanej z pełnieniem funkcji inspektora pracy są ludzie. "Dla ochrony ich praw i przepisów BHP powołana została inspekcja" – mówiła.

bEBWuAZj
Zobacz także: Urlopy do wydłużenia? "Solidarność" na tak, ale pod pewnymi warunkami

Jako filary swojej działalności wskazywała m.in. na jakość i skuteczność działania Państwowej Inspekcji Pracy, na bardziej merytoryczne kontrole, aby – jak mówiła – "inspektor mógł się skupić na rozwiązywaniu problemów, a nie tylko na realizacji kolejnych tematów kontrolnych".

Przekonywała, że "wzrost profesjonalizmu pozwoli łatwiej poruszać się w gąszczu przepisów i pozytywnie wpłynie na zwiększenie zaufania do instytucji".

bEBWuAZp
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEBWuAZK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
Hytmen71
7 miesięcy temu
Znowu akcja : Swojacy.