Notowania

Park of Poland rekrutuje na potęgę. Oferuje "kokosy" i pracę pod palmami

To ma być największy park wodny w Europie. Park of Poland, który powstaje w okolicach podwarszawskiego Mszczonowa, potrzebuje armii ludzi. Pracę znajdą ratownicy, pracownicy strefy SPA, a nawet... saunamistrzowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Park of Poland)
To ma być największy park wodny w Europie. - Ludzie będą się zastanawiać - Mszczonów czy Berlin - mówi nam burmistrz (Fot: Park of Poland)

- Szukamy łącznie około 450 osób – mówi Małgorzata Karwacka ze spółki Global Parks Poland.- Nie mam wątpliwości, że nasza rekrutacja jest jedną z największych w historii polskich parków rozrywki - dodaje.

Jak zapewnia, pracę będzie mogło znaleźć między innymi 100 pracowników obsługi klienta, ponad 80 pracowników strefy SPA, ponad 50 kucharzy oraz 20 ratowników. Znajdą się też etaty dla saunamistrzów. Tych ma być w Park of Poland dziesięciu. Jak słyszymy w biurze prasowym parku, to specjaliści od "rytuału pobytu w saunie". Mają nawet pomóc dobrać odpowiednie olejki.

- Zatrudnienie znajdą też kasjerzy, pracownicy serwisu sprzątającego i pracownicy gastronomii – na terenie obiektu będzie bowiem 6 restauracji i 5 barów - dodają przedstawiciele firmy.

Parki rozrywki biją rekordy popularności. Obejrzyj wideo:

Jakie park oferuje warunki? O pieniądzach jego przedstawiciele wolą na razie nie mówić. Zapewniają jednak, że każdy może liczyć na umowę o pracę. W znanym serwisie ogłoszeniowym pojawiło się już kilka ofert od firmy.

Jak czytamy, Park of Poland proponuje "pracę pod palmami" oraz "perspektywę kokosów". Oferta jest zresztą całkiem dosłowna. Do parku sprowadzono bowiem "700 palm z Florydy, Malezji i Kostaryki".

(Park of Poland)
(Fot: Park of Poland)

Park of Poland szuka między innymi... specjalistów od palm

Do tego są przewidziane benefity - na przykład "możliwość korzystania z oferty parku wodnego na preferencyjnych warunkach".

Czego Park of Poland oczekuje od kandydatów? Na przykład SPA manager powinien mieć przynajmniej średnie wykształcenie, choć przyda się wyższe - na przykład ukończone studia na kierunku fizjoterapia, kosmetologia lub hotelarstwo. Niezbędne jest za to przynajmniej dwuletnie doświadczenie na podobnym stanowisku.

Na tym samym serwisie ogłoszeniowym można znaleźć też bardziej egzotyczne oferty. Firma szuka na przykład "Relax & Saunaria Managera" oraz "Ogrodnika - pasjonata palm".

"Będziemy alternatywą dla Berlina"

Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa, nie kryje zadowolenia, że na terenie jego gminy powstaje tak duża inwestycja. Przewiduje jednak, że to nie tylko mieszkańcy gminy znajdą zatrudnienie w parku. - Park of Poland będzie rekrutował ludzi z obszaru do ok. 50 kilometrów wokół inwestycji - mówi w rozmowie z money.pl.

- Organizujemy już spotkania w sprawie tej rekrutacji, na przykład z urzędami pracy. Wszystkie ręce na pokład - dodaje burmistrz.

(Park of Poland)
(Fot: Park of Poland)

Budowa ma być ukończona jeszcze w 2019 r.

Przypomina, że w okolicach Warszawy bezrobocie jest niskie, więc znalezienie rąk do pracy może być trudne. - Obecnie wielu mieszkańców Mszczonowa i okolic dojeżdża do pracy do stolicy. Liczę, że przez inwestycję będą mogli pracować na miejscu - dodaje.

Burmistrz liczy też, że inwestycja wywinduje gminę turystycznie. - Ludzie będą się teraz zastanawiać, czy pojechać do Berlina, czy może jednak do Mszczonowa - uśmiecha się.

(Park of Poland)
(Fot: Park of Poland)

Największy w Europie zadaszony park wodny Suntago powstaje w ramach Park of Poland we Wręży pod Mszczonowem - około 60 km od Warszawy. Otwarcie pierwszego etapu projektu jest planowane na koniec 2019 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-06-2019

POLINskiZarobki jak w bratnim dla tej inwestycji EMPIKu czyli 1200-1800 i bez żadnych świadczeń, a ceny astronomiczne jak zwykle dla firmy z Izraela.

24-06-2019

AddiNie szukają 400 osób do pracy, tylko 400 osłów na wyzysk.

24-06-2019

Wczasowicz z PiasecznaW sobotę byłem w Uniejowie. Bardzo fajnie. Ale tam mam 1.50 dojazdu z Piaseczna, a tu będzie tylko 0,50. Dla rodziców z dziećmi to będzie rewelacja. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (178)