Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pensja minimalna. "Propozycję przedstawimy na koniec lipca"

- Myślę, że wskaźniki inflacyjne będą podstawą do przedstawienia propozycji. Jaki będzie jej ostateczny kształt, to trudno przesądzić - odpowiedział na pytanie o przyszłoroczną pensję minimalną wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. - Na pewno będziemy chcieli, by przynajmniej ustawowy zapis był realizowany i chcemy utrzymać ten poziom mamy płacy minimalnej do średniej płacy krajowej - powiedział w programie "Money. To się liczy". - Mamy świadomość, że dziś jest utrudniony przyjazd pracowników z krajów trzecich, stąd płaca minimalna też jest ważnym elementem w gospodarce - podkreślił. - Ale jaki będzie jej kształt, będziemy wiedzieli na koniec lipca, bo wtedy jesteśmy zobowiązani przedstawić propozycję partnerom społecznym - powiedział wiceminister Stanisław Szwed.

0
0
45
Podziel się
Komentarze (45)
zobacz więcej komentarzy (45)
KOMENTARZE
(45)
igor
2 lata temu
Jasne. ceny jak z kosmosu. wszystko podrożało ale przedsiębiorcy najlepiej chcieliby aby pracownicy pracowali za Bóg zapłać. Tarcze dla przedsiębiorców a pracownik za darmochę niech zasuwać. Poza tym co to za firma, że nie stać jej na godne opłacenie pracownika. jak tak źle przedsiębiorcom nich zasuwają sami. najwyżej nie pojada raz na wakacje na teneryfę albo kupią jeden samochód mniej.
Antycebulak
2 lata temu
gosc wyciety z rzeczywistosci. Placa minimalna ma byc podnoszona i podnoszona i niebawem zrowna sie powiedzmy z moja placa i bede zarabial tyle co pracownik bez kwalifikacji. To ja sie pytam po jaka cholere sie uczylem sleczalem po nocach moglem przeciez balowac i bylo by ok. Z innej beczki przeciez to bedzie nakrecalo inflacjie jak cholera
Pracodawca
2 lata temu
A ja mam prosta zasadę. Rząd podnosi o 30 % -zwalniam 30% pracowników, podnosi o 50% zwalniam 50% i tyle .
hj
2 lata temu
Dochód: 5 000 zł ZUS dziś: 1317 zł ZUS po zmianie: 2154 zł Dochód: 10 000 zł ZUS dziś: 1317 zł ZUS po zmianie: 4309 zł TO NAM SZYKUJE PIS LUDZIE OBUDCIE SIE..............................
Myślcie
2 lata temu
W ditroit w latach 70 tych pracownik w automotive zarabiał 30-35 usd. Dziś pracując u chińczyka zarabia 12-18 usd. Taki dobrobyt zafundują pracownikom mądre rządy. Towar drogi się nie sprzedaje .
...
Następna strona