Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

Pensja żołnierzy w górę. Szef MON podał kwoty

143
Podziel się:

Od 1 marca uposażenie zasadnicze żołnierzy wzrasta o 400 zł - przekazał we wpisie na Twitterze wicepremier, minister obrony Mariusz Błaszczak. Jak dodał, obecnie przeciętne wynagrodzenie w Siłach Zbrojnych RP wraz z dodatkami wynosi 7976 zł.

Pensja żołnierzy w górę. Szef MON podał kwoty
Szef MON Mariusz Błaszczak (East News, Łukasz Gdak)

"To kolejne podwyżki w Wojsku Polskim. Przeciętne wynagrodzenie w Siłach Zbrojnych RP wraz z dodatkami wynosi obecnie 7976 zł" - poinformował minister Błaszczak w czwartek na Twitterze.

Wynagrodzenia żołnierzy w górę. Jest też nowy dodatek

Przypomnijmy, że od 1 marca żołnierze mogą liczyć na dodatkowe świadczenia motywacyjne. Nowe przepisy dotyczące dodatków dla funkcjonariuszy służb mundurowych weszły w życie w ramach ustawy z 26 stycznia 2023 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem świadczenia za długoletnią służbę. Jak przekazała Kancelaria Prezydenta RP, ma ona na celu zatrzymanie przed odejściem ze służby doświadczonych funkcjonariuszy i żołnierzy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Błaszczak chce rządzić partią? "PiS będzie mieć problem"

Zgodnie z zapisami ustawy, nowe miesięczne świadczenie po 15 latach służby będzie się rozpoczynało od 5 proc. uposażenia i co roku będzie rosło o 1 proc. do osiągnięcia 15 proc. po 25 latach. W kolejnych latach będzie się utrzymywało na poziomie 15 proc.

Po osiągnięciu 32 lat wysługi emerytalnej będzie też wliczane do podstawy wymiaru emerytury. Ustawa przewiduje ponadto wykreślenie z poszczególnych regulacji przesłankę do zwolnienia z formacji z tytułu samego osiągnięcia 30 lat wysługi.

Nowe dodatki przysługują: żołnierzom zawodowym, funkcjonariuszom Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Ochrony Państwa, Straży Marszałkowskiej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(143)
PROSTE!
rok temu
PAŃSTWO MA OD OBYWATELI WIĘCEJ PODATKÓW, TO OBYWATELE MOGĄ WIĘCEJ PŁACIĆ ŻOŁNIERZOM. TO PROSTE, POLITYCY NIE MAJĄ ŻADNYCH PIENIĘDZY! TO OBUWATELE JE MAJĄ!
Siekiera
rok temu
Czy to już państwo wojskowe?
kierowca
rok temu
to teraz pan, za 12 tys to nogi nie podniose,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,trwa cicha mobilizacja i to wojskowi zaczna rozwozic towary,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
milicja
rok temu
Dokładnie 20 lat temu w nocy z 5 na 6 marca 2003 r. w podwarszawskiej Magdalence doszło do krwawej wymiany ognia między policyjnymi antyterrorystami i przestępcami z grupy "mutantów". W wyniku wybuchu bomby pułapki i trwającego kilka godzin ostrzału zginęło dwóch policjantów, a osiemnastu zostało rannych.
Szeregowy
rok temu
Brawo Panie Błaszczak za chwilę wszyscy Nauczyciele wstąpią w szeregi Armii.
...
Następna strona