Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

PFR decyduje. Kolejnej tarczy finansowej nie będzie

42
Podziel się:

Nie przygotowujemy tarczy finansowej 3.0 - przekazał w piątek Bartosz Marczuk, wiceszef Polskiego Funduszu Rozwoju. Dopuścił jednocześnie możliwość przedłużenia tzw. tarczy branżowej.

PFR decyduje. Kolejnej tarczy finansowej nie będzie
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji inaugurującej tarczę PFR (KPRM, Krystian Maj, KPRM)
bECfygHV

Być może będzie decyzja o kolejnym przedłużeniu tarczy branżowej obejmującej kody PKD najbardziej dotknięte pandemią - podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia Marczuk.

Według jego wyliczeń wsparcie wyniosłoby wówczas kolejne 4 mld zł, które trafiłyby do przedsiębiorców. Mowa m.in. o zwolnieniach z ZUS-u, postojowym, bezzwrotnej pożyczce do 5 tys. zł. Jednocześnie Fundusz decyduje o pełnym umorzeniu subwencji z tarczy 1.0.

bECfygHX

Marczuk podkreślił przy okazji, że sam nabór wniosków o wsparcie w ramach tarczy finansowej 2.0 zakończył się z końcem lutego, dlatego w kwestii danych dotyczących tej formy pomocy niewiele się zmieniło wobec informacji z początku marca.

"Tarcza finansowa chroni obecnie 3,5 mln miejsc pracy, do tej pory wsparcie otrzymało ponad 46 tys., firm, wypłacono prawie 7 mld zł" - przypomniał.

Zobacz także: Tarcze antykryzysowe. Będzie więcej pieniędzy dla firm?

Marczuk podkreślił, że wciąż rozpatrywane są postępowania wyjaśniające, wynikające ze zgłoszeń przedsiębiorców odwołujących się od decyzji względem ich wniosków.

bECfygId

Według jego wiedzy tarcze finansowe PFR 1.0 i 2.0 wyniosły 68 mld zł wsparcia dla rodzimego biznesu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECfygIy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(42)
Adi
6 miesięcy temu
Zamknąć biznesy ludzi na lodzie zostawić ,później znowu będą zwalać na zgody komisji europejskiej zamiast brać się do pracy.
Rava2
6 miesięcy temu
Proszę mi powiedzieć co z kodem 4642z który był w pfr2 a nie ma go w 6.0 przecież jeśli handel detaliczny odzieżą nie funkcjonuje to wiadomo że z hurtowni nie bierze towaru a więc hurt odzieżą też nie funkcjonuje. Powinien ten kod zostać dodany do branżowych.
Rozbawiony
6 miesięcy temu
A z czego ma być wsparcie jak bezwstydne dziady z fundacji załatwiły sobie pensyjki prezydenckie? Skoro mamy takich geniuszy w urzędach to dlaczego od wirusa ginie nas najwięcej?
bECfygIz
O losie
6 miesięcy temu
Żadnych tarcz żadnego rozdawania moich pieniędzy... Od kilku miesięcy wszędzie słyszę musimy podnieść ceny bo nas zamkną fryzjer, stomatolog itp to jak podnosicie teraz ceny to po co łapy wyciągacie... Po jakieś tam tarcze.
maras21
6 miesięcy temu
Tak. Będzie Tarcza 3.0. Ponownie z tektury. Kościół katolicki nadal nie będzie musiał płacić podatku od danin, a także i podatku gruntowego. No i ponownie, jak co roku otrzyma 19 miliardów PLN. Bo Bóg, nieborak, biedę klepie..
...
Następna strona