Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGE Paliwa na sprzedaż. "Trwają negocjacje z zainteresowanymi"

2
Podziel się:

Zarząd PGE podjął decyzję o sprzedaży spółki PGE Paliwa. "Trwają negocjacje z zainteresowanymi podmiotami" - czytamy w komunikacie.

PGE zamierza sprzedać spółkę PGE Paliwa.
PGE zamierza sprzedać spółkę PGE Paliwa. (Wikimedia Commons)
bEEqXRZx

"Decyzja ta ma na celu uproszczenie struktury i procesów operacyjnych Grupy PGE, a także jest spójna z oczekiwaniami Ministerstwa Aktywów Państwowych wobec spółek sektora energetycznego z udziałem Skarbu Państwa" - czytamy w komunikacie PGE.

Jak informuje spółka, negocjacje z podmiotami zainteresowanymi kupnem PGE Paliwa już się rozpoczęły. Na razie PGE nie ujawnia szczegółów prowadzonych rozmów.

Spółka PGE Paliwa zajmuje się dostarczaniem importowanego węgla dla klientów zewnętrznych i na potrzeby Elektrociepłowni Wybrzeże.

bEEqXRZz
Zobacz także: Oglądaj też: Bon turystyczny. Słabe zainteresowanie przedsiębiorców

Wcześniej spółka działała pod nazwą EDF Paliwa - przed przejęciem polskich aktywów EDF przez PGE w listopadzie 2017 roku.

O możliwości sprzedaży spółki mówiło się już w maju 2020 roku.

bEEqXRZF

"Czy dalej będziemy importowali węgiel, nad tym się poważnie zastanawiamy dzisiaj jako zarząd PGE, ponieważ obraliśmy kierunek na odnawialne źródła energii, przy zachowaniu podstawy opartej na węglu. Zastanawiamy się, czy tej spółki będziemy dalej potrzebowali we własnym portfelu" - powiedział w maju prezes PGE Wojciech Dąbrowski

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEqXSaa
energetyka
KOMENTARZE
(2)
mark
rok temu
Za PIS-u dużo więcej się wydaje na amortyzację w PGE, wiadomo lata zaniedbań za Płaczformy plus niekorzystna umowa z Unią dotycząca zielonych certyfikatów. Ogólnie firma ma dużo większe przychody, jednak nie zdziera tak bardzo z odbiorców prądu jak za POprzedników, gdzie system był nastawiony, jak najmniej amortyzować majątek , jak najwięcej zdzierać od odbiorców , bo budżet kraju był pusty.
Kaszmar PiS
rok temu
PGE dzięki polityce v-ce premiera Sasina znalazła na skraju bankructwa. Pewnie żeby ratować płynność finansową firma zaczyna sprzedawać aktywa. Ten rząd PiS to rząd zupełnych nieudaczników gospodarczych , których polityka gospodarcza rujnuje coraz to więcej zakładów i firm dotąd dobrze prosperujących. Przy takiej polityce gospodarczej PiS to na Saharze zabrakłoby piasku.