Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pge
03.08.2020 19:02

PGE Paliwa na sprzedaż. "Trwają negocjacje z zainteresowanymi"

Zarząd PGE podjął decyzję o sprzedaży spółki PGE Paliwa. "Trwają negocjacje z zainteresowanymi podmiotami" - czytamy w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons)
PGE zamierza sprzedać spółkę PGE Paliwa.

"Decyzja ta ma na celu uproszczenie struktury i procesów operacyjnych Grupy PGE, a także jest spójna z oczekiwaniami Ministerstwa Aktywów Państwowych wobec spółek sektora energetycznego z udziałem Skarbu Państwa" - czytamy w komunikacie PGE.

Jak informuje spółka, negocjacje z podmiotami zainteresowanymi kupnem PGE Paliwa już się rozpoczęły. Na razie PGE nie ujawnia szczegółów prowadzonych rozmów.

Spółka PGE Paliwa zajmuje się dostarczaniem importowanego węgla dla klientów zewnętrznych i na potrzeby Elektrociepłowni Wybrzeże.

Oglądaj też: Bon turystyczny. Słabe zainteresowanie przedsiębiorców

Wcześniej spółka działała pod nazwą EDF Paliwa - przed przejęciem polskich aktywów EDF przez PGE w listopadzie 2017 roku.

O możliwości sprzedaży spółki mówiło się już w maju 2020 roku.

"Czy dalej będziemy importowali węgiel, nad tym się poważnie zastanawiamy dzisiaj jako zarząd PGE, ponieważ obraliśmy kierunek na odnawialne źródła energii, przy zachowaniu podstawy opartej na węglu. Zastanawiamy się, czy tej spółki będziemy dalej potrzebowali we własnym portfelu" - powiedział w maju prezes PGE Wojciech Dąbrowski

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pge, energetyka, paliwa, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-08-2020

Kaszmar PiSPGE dzięki polityce v-ce premiera Sasina znalazła na skraju bankructwa. Pewnie żeby ratować płynność finansową firma zaczyna sprzedawać aktywa. Ten … Czytaj całość

04-08-2020

markZa PIS-u dużo więcej się wydaje na amortyzację w PGE, wiadomo lata zaniedbań za Płaczformy plus niekorzystna umowa z Unią dotycząca zielonych … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)