Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. TOS
|
aktualizacja

Pieniądze dla gmin z rządowego funduszu. Analiza: te związane z PiS dostały relatywnie więcej

6
Podziel się:

Gminy, które są rządzone przez włodarzy związanych ze Zjednoczoną Prawicą, dostały ponad 10-krotnie większe wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w przeliczeniu na mieszkańca niż te, w których rządzi opozycja - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Pieniądze dla gmin z rządowego funduszu. Analiza: te związane z PiS dostały relatywnie więcej
Pieniądze dla gmin z rządowego funduszu. Analiza: te związane z PiS dostały więcej (money.pl, Katarzyna Izdebska-Białka)

"DGP" przytacza wnioski z analizy profesorów Pawła Swianiewicza i Jarosława Flisa. Eksperci sprawdzili w skali kraju, gdzie skierowano w ramach drugiego naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych ponad 4 mld zł dotacji dla 1,2 tys. gmin.

Według Swianiewicza i Flisa w gminach zarządzanych przez włodarzy związanych z PO, PSL lub Lewicą średnia dotacja na głowę mieszkańca wyniosła 25,4 zł. Tam, gdzie rządzą liderzy z bloku niezwiązanego z żadną krajową partią polityczną, ale w drodze do władzy pokonali konkurenta partii rządzącej, dofinansowanie per capita wyniosło ok. 60 zł.

Z kolei w gminach z włodarzami "neutralnymi" (zaliczono do niej tych, którzy startowali z lokalnych komitetów bez poparcia partii ogólnopolskich i nie mieli konkurenta z partii rządzącej) na mieszkańca przypadło ok. 134,5 zł.

Zobacz także: Przedsiębiorcy otwierają biznesy. Gołębiewski: to nie bunt, to desperacja

"Wszystkich jednak deklasują gminy, gdzie dominuje PiS: tam kwota dofinansowania z RFIL to aż 253 zł na głowę" - czytamy w "DGP".

Dziennik cytuje Centrum Informacyjne Rządu, które informuje, że rząd dąży do zrównoważonego rozwoju każdego regionu Polski, dlatego tak ważne są inwestycje realizowane zarówno w miastach, jak i małych miasteczkach. (PAP)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
Ee1213
2 lata temu
Za to kasa pochodzi głównie z miejsc gdzie wygrała opozycja.
wiku
2 lata temu
no i dobra skończy się władza to będą do decydentów pytania od komisji śledczych dlaczego tak zrobili jaki był klucz a jeżeli kluczem było przynależenie do partii to będą się gęsto tłumaczyli bo to działanie niezgodne z prawem , ktoś daje i bierze na siebie odpowiedzialność, łatwo to sprawdzić - podpisik
Oczywistość
2 lata temu
I co "prawo i sprawiedliwość" czy sprawiedliwość tylko po "naszej stronie"
wupa
2 lata temu
propaganda opozycji nie artykuł. to nie analiza tylko materiał polityczny totalsów
do nory
2 lata temu
buahahah... ANALize robiły pseudoprofesor związane od lat z opozycją. no bardzo rzetelne na pewno