Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pieniądze na samochód, zwolnienie z podatku. Orban chce przekonać Węgrów, by mieli więcej dzieci

53
Podziel się:

Preferencyjne kredyty dla małżeństw z dziećmi, pieniądze na samochód, zwolnienie z podatku matek z co najmniej czwórką dzieci - to nowe propozycje premiera Węgier Viktora Orbana, które przedstawił w niedzielę w wystąpieniu podsumowującym rok.

Pieniądze na samochód, zwolnienie z podatku. Orban chce przekonać Węgrów, by mieli więcej dzieci
(East News, MTI/AP)
bESkEDkl

Węgierski rząd chce zachęcić Węgrów do rodzenia większej liczby dzieci. Orban - jak relacjonują rmf24.pl i PAP - nazwał te działania "akcją ochrony rodzin". - Rząd zdecydował o siedmiu posunięciach, ale nie jest to lista zamknięta, bo życie nie stoi w miejscu - powiedział.

Zobacz: Rzecznik MŚP chciałby rewolucji w naliczaniu składek ZUS. "Wariant niemiecki to najlepsze rozwiązanie"

bESkEDkn

Według zapowiedzi węgierskiego premiera każda kobieta poniżej 40. roku życia, która po raz pierwszy wychodzi za mąż, na rozpoczęcie wspólnego życia będzie mogła wziąć preferencyjny kredyt wysokości 10 mln forintów (prawie 135 tys. zł). W momencie narodzin pierwszego dziecka spłacanie kredytu zostanie zawieszone na 3 lata. Po przyjściu na świat drugiego znów spłata zostanie zawieszona na 3 lata. Co istotne 1/3 pozostałego zadłużenia nie trzeba będzie spłacać. Jeśli zaś urodzi się także trzecie dziecko, cała reszta zadłużenia będzie umarzana.

Państwo ulży także rodzinom w spłacaniu kredytów hipotecznych. Dotąd w razie narodzin trzeciego dziecka przejmowało spłatę 1 mln foritnów (prawie 13,5 tys. zł) z kredytu hipotecznego. - Teraz to poszerzamy. Już po urodzeniu drugiego dziecka przejmiemy 1 mln forintów, po urodzeniu trzeciego - 4 mln forintów(prawie 54 tys. zł), a po każdym następnym dziecku kolejny milion - zapowiedział Orban.

Kolejna propozyjca to zwolnienie matek co najmniej czwórki dzieci z podatku dochodowego. Dożywotnio.

bESkEDkt

Orban obiecał też program kupna samochodu dla dużych rodzin. Rodziny wychowujące co najmniej troje dzieci otrzymają 2,5 mln foritnów (33 600 tys. zł) bezzwrotnej pomocy na kupno co najmniej 7-osobowego samochodu.

Orban zapowiedział też, że państwo do 2022 r. zagwarantuje każdemu rodzicowi, który sobie tego życzy, opiekę żłobkową dla dziecka.

Kolejny punkt wzbogaconego wsparcia dla rodzin to poszerzenie dodatku na dziecko. Obecnie jest on wypłacany do ukończenia przez dziecko drugiego roku życia. Wynosi 70 proc. średniego wynagrodzenia w poprzednim roku, ale nie więcej niż 208 600 forintów (2821 zł). Teraz Orban zapowiedział wprowadzenie takiego dodatku dla dziadków.

bESkEDku

Rząd chce też wspierać naukę języków obcych. Pokryje jeden dwutygodniowy kurs językowy za granicą uczniom starszych klas.

Orban zapowiedział także wsparcie nauki języków obcych dla uczniów. W 9. i 11. klasie każdy uczeń będzie mógł pojechać na dwutygodniowy kurs językowy za granicę, którego koszty pokryje rząd.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESkEDkO
gospodarka
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(53)
Zads
3 lata temu
BRAWO I tak powinno być W POLSCE SOCIAL WSPIERANIE RODZIN to podstawa A nie patologia jak niektórzy piszą tak jest już od dawna W innych krajach SOCIAL I wsparcie dla rodzin to podstawa
Tragedia
3 lata temu
No pewnie, poprawnie europejsko lewactwo zaraz zacznie krytykę:D Wolą dawać zasiłki biednym afrykańskim imigrantą którzy w pełni zdrowi będą "wzbogacać" naszę europejskie kobiety niż wspomóc obywateli własnych krajów. To jest jakiś sen wariata, naszym nie dawać bo to niepoprawne;P biednym młodym silnym mężczyzną z afryki po 2 tyś euro i karnet na siłownie dać! :D
fds
3 lata temu
brawo!
bESkEDkP
czytelnk
3 lata temu
wszystkie dzieci są równe i powinny dostawać dodatek 500+ a rodzice zarabiający więcej powinny płacić wyższy podatek i to jest sprawiedliwe
klos
3 lata temu
on tylko obiecuje bo wybory idą nic nowego
...
Następna strona