Notowania

polityka rodzinna
24.12.2018 09:46

Rafalska: Rodzina to fundament. 500+ redukuje i zapobiega ubóstwu dzieci

Minister rodziny Elżbieta Rafalska zachwala program 500+ i politykę prorodzinną PiS. W rozmowie z "GPC" stwierdziła, że dla rządzącej partii polskie rodziny są fundamentem i na nie właśnie z budżetu trafia zdecydowanie więcej pieniędzy niż kilka lat temu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska

- Od samego początku zaznaczaliśmy, że dla rządu PiS polityka rodzinna będzie stanowiła fundament, że będziemy inwestowali w polskie rodziny – podkreśliła w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. - Z budżetu przeznaczamy na nie zdecydowanie więcej pieniędzy, niż jeszcze kilka lat temu – dodała.

– Wsparcie trafia do blisko 2,5 mln rodzin i ponad 3,7 mln dzieci, w wielu przypadkach diametralnie odmieniając ich życie. 500 plus redukuje i zapobiega ubóstwu dzieci, mamy na to potwierdzenie w danych Głównego Urzędu Statystycznego czy Eurostatu. Ten program jest po prostu skuteczny – wskazała.

Zobacz też: Ksiądz o zakazie handlu i 500 plus. "Płaczemy, że supermarkety nam zamknęli"

Jak przypomniała, w 2015 r. łączne wydatki budżetu państwa na rzecz rodzin wynosiły 1,78 proc. PKB, w roku 2017 wyniosły one 3,11 proc. PKB. – To przede wszystkim Rodzina 500 plus, ale nie tylko – zaznaczyła minister.

Rafalska przypomniała, że do programu Maluch plus trafia trzy razy więcej pieniędzy niż jeszcze w 2015 r. – Wtedy było to 151 mln zł, w tegorocznej edycji na program przeznaczono już 450 mln zł. Taki zastrzyk finansowy przekłada się na wzrost liczby miejsc opieki nad maluchami. Szacujemy, że na koniec tego roku będzie o około 70 proc. więcej miejsc w żłobkach niż w 2015 roku – wyjaśniła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-12-2018

dsja te dowody widzę codziennie przed hotelem dla patologii, wokoło tysiące butelek po wódzie i tysiące opakowań po fajkach jakie lądują z okien tych … Czytaj całość

24-12-2018

youMoże i częściowo skuteczny, ale bardzo niesprawiedliwy.

24-12-2018

szczepanRafalska nie ma pojęcia jak być ministrem!!!

Rozwiń komentarze (35)