Notowania

Rafalska zapowiada zmiany. Skorzysta więcej seniorów

- Do polityki senioralnej przywiązujemy olbrzymią wagę. Zmiany demograficzne wymuszają na nas zwiększenie aktywności w tym obszarze - mówiła podczas wizyty w placówce Senior Plus w Woli Rębkowskiej. I zapowiedziała zmiany w programie Opieka 75+, z którego skorzystać będzie mogło więcej osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EAST NEWS)
Minister Rafalska odwiedziła we wtorek seniorów w Woli Rębkowskiej

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej odwiedziła dom wskazywała na fakt, że rząd przywrócił wiek emerytalny, co było jedną z głównych obietnic PiS w kampanii wyborczej.

Rafalska chwaliła się również waloryzacją najniższych emerytur. – W 2017 roku ponad 13 proc. wzrostu świadczenia, rok później ok. 3 proc. i w przyszłym roku prawie 7 proc. W sumie więc przez trzy lata podnieśliśmy je o ponad 23 proc. – wyliczała szefowa resortu rodziny.

Rząd chce również wspierać działania samorządowe, takie jak na przykład Senior Plus. Rafalska wskazywała, że na starcie finansowanie projektu wynosiło 50, a teraz wzrosło do 80 mln zł.

Zobacz też: Rząd szykuje program dla seniorów

– Dobrze, że domy i kluby dziennego pobytu pozwalają seniorom miło spędzać czas i realizować swoje pasje i zainteresowania – podkreślała minister. Dodała również, że w planach jest 500 domów seniora do końca 2018 roku.

Od nowego roku ma z kolei ruszyć kolejna edycja programu Opieka 75+, która zapewnia specjalistyczną pomoc ludziom starszym. Z tym, że w nieco zmienionej formie.

- Do tej pory z usług opiekuńczych mogły korzystać tylko osoby samotne. Od nowego roku będą to również rodziny – wyjaśniła Rafalska. I dodała, że do programu będą mogły dołączyć nie tylko te samorządy, w których nie ma usług opiekuńczych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: senior plus, seniorzy, rafalska, rodzina, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-12-2018

basikrafalska co znowu obietnice 75+ a moze 95+ bo wiadomo ze nikt nie dozyje---przestance bzdury plesc---wybory sie zblizaja i znowu udajecie jacy wy … Czytaj całość

04-12-2018

rębaczdopóki nie będzie 50% dziedziczenia renty czy emerytury po zmarłym małżonku, dopóty większość żyjących współmałżonków będzie żyło w nędzy

04-12-2018

andrzejja nie dozyje do twoich obiecanek-----odejdz i nie denerwuj ludzi malpo

Rozwiń komentarze (37)