Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pieniądze na zakup komputerów dla uczniów i nauczycieli. Gminy mogą składać wnioski

Od 1 kwietnia samorządy mogą ubiegać się o pieniądze na zakup sprzętu do zdalnej nauki dla uczniów i nauczycieli - informuje Ministerstwo Edukacji. Do rozdysponowania jest 180 mln zł z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Od środy 25 marca szkoły mają obowiązek nauczania zdalnego.

Pieniądze dla samorządów na zakup sprzętu mają pomóc w prowadzeniu nauczania zdalnego. Przypomnijmy, że w związku z epidemią koronawirusa od 12 marca zajęcia stacjonarne w szkołach i przedszkolach są zawieszone. Od środy 25 marca szkoły mają obowiązek nauczania na odległość.

O pieniądze może się ubiegać każda gmina, składając elektroniczny wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC). Resorty edukacji i cyfryzacji zapewniają, że procedura starania się o środki, a także ich wypłata, będą ekspresowe. Kwota, jaką gmina będzie mogła dostać, ma wynosić co najmniej 40 tys. zł. Nie będzie potrzebny wkład własny. Więcej informacji tutaj.

- Jeśli któryś z samorządów już dziś wie, że jego nauczyciele lub uczniowie potrzebują sprzętu lub dostępu do internetu, już teraz może je kupować. Zwrócimy pieniądze za te zakupy – zapewnia minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Resort cyfryzacji podpowiada, aby samorządy już teraz oszacowały swoje potrzeby, mogą też same kupić sprzęt, za co po złożeniu wniosku, dostaną zwrot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: epidemia koronawirusa, zdalne nauczanie, men, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-03-2020

bandiA ja się pytam to w taki razie na co wydali rodzice 500+ skoro dzieci nie mają komputerów ?

28-03-2020

500+Nie, bo po co odłożyć troche z 500+ aż śmieszne! najtańszy laptop 800zł używny chronobook 250zł. Ile by nie dał to mało (sam biore i co miesiąc mniej … Czytaj całość

28-03-2020

SzokPobieram 500+ x2 i jestem w szoku!!! Te pieniądze powinny być przeznaczone na szpitale!!! Służba zdrowia potrzebuje tych pieniędzy A te gamonie z … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (99)