Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Pieniądze na zakup komputerów dla uczniów i nauczycieli. Gminy mogą składać wnioski

99
Podziel się:

Od 1 kwietnia samorządy mogą ubiegać się o pieniądze na zakup sprzętu do zdalnej nauki dla uczniów i nauczycieli - informuje Ministerstwo Edukacji. Do rozdysponowania jest 180 mln zł z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Od środy 25 marca szkoły mają obowiązek nauczania zdalnego.
Od środy 25 marca szkoły mają obowiązek nauczania zdalnego. (East News)

Pieniądze dla samorządów na zakup sprzętu mają pomóc w prowadzeniu nauczania zdalnego. Przypomnijmy, że w związku z epidemią koronawirusa od 12 marca zajęcia stacjonarne w szkołach i przedszkolach są zawieszone. Od środy 25 marca szkoły mają obowiązek nauczania na odległość.

O pieniądze może się ubiegać każda gmina, składając elektroniczny wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC). Resorty edukacji i cyfryzacji zapewniają, że procedura starania się o środki, a także ich wypłata, będą ekspresowe. Kwota, jaką gmina będzie mogła dostać, ma wynosić co najmniej 40 tys. zł. Nie będzie potrzebny wkład własny. Więcej informacji tutaj.

- Jeśli któryś z samorządów już dziś wie, że jego nauczyciele lub uczniowie potrzebują sprzętu lub dostępu do internetu, już teraz może je kupować. Zwrócimy pieniądze za te zakupy – zapewnia minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Resort cyfryzacji podpowiada, aby samorządy już teraz oszacowały swoje potrzeby, mogą też same kupić sprzęt, za co po złożeniu wniosku, dostaną zwrot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(99)
janusz
2 lata temu
Moje dzieci z Gminy dostały stary 10 letni komputer !!! Skandal i oszustwo Gmina wymienia kupuje sobie nowy sprzęt laptopy a dzieciom daje stare złomy.Oszuści i nic więcej
fikcja
2 lata temu
a gdzie 500 +? Wyposażyć powinniśmy w sprzęt i oprogromowanie najlepiej w wersji open - NAUCZYCIELI
MARNOTRAWCY
2 lata temu
Laptopy dla nauczycieli to tak ale dla dzieci to pieniądze wyrzucone w błoto. W wielu wiejskich świetlicach stoi tysiące bezużytecznych sprzętów, które po skończeniu zobowiązania utrzymania punktów teraz stoją bezużyteczne.
Joanna
2 lata temu
Ja wydaje na korepetycję z angielskiego i nie mam mieszkania więc duża część idzie na odstępne jest to kwota 2500 plus media a zarabiam z mężem po 2000 tys. Czyli moja jedna pensja nie starcza na czynsz do tego leki dla dziecka ok 300 zł . Razem z 500+ mamy 4500 z czego tylko 1700 na życie dla 5 osób. Polecam odłożyć jak jesteście tacy mądrzy!!!! A mieszkań się nie buduje dla ludzi żeby nie trzeba było tyle płacić za wynajem.
Jasiek
2 lata temu
Do coronafrajerow co pytają gdzie jest pińcet + : kupiłem se za to passserati w tedei. A za hajs na laptopa- zatankuje limuzynę do pelna
...
Następna strona