Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KBB
|
aktualizacja

Pieniądze z edukacji na zdrowie. Rząd schyla się już po "drobne"

247
Podziel się:

Premier w poszukiwaniu pieniędzy na ochronę zdrowia przesuwa środki w ramach budżetu. Edukacja w woj. łódzkim straciła właśnie 1,2 mln zł na rzecz służby zdrowia.

Pieniądze z edukacji na zdrowie. Rząd schyla się już po "drobne"
Ćwiczenia służb medycznych przed stadionem PGE Narodowy w Warszawie. Na terenie obiektu powstał szpital tymczasowy. (PAP, Radek Pietruszka)

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów, które reguluje przeniesienie planowanych wydatków budżetowych na rok 2020 między działami edukacja i zdrowie w kwocie 1,2 mln zł w województwie łódzkim.

Na podstawie ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, określa się w rozporządzeniu przeniesienie planowanych wydatków budżetowych na rok 2020 między działami i rozdziałami budżetu państwa - czytamy.

Zobacz także: Narodowa kwarantanna. "To powtórka sytuacji z wiosny"

"Przenosi się planowane wydatki budżetu państwa w ramach części 85/10 – województwo łódzkie z działu 854 – Edukacyjna opieka wychowawcza, w kwocie 1 200 000 zł, do działu 851 – Ochrona zdrowia" - napisano w rozporządzeniu.

Jest to jedno z kilkudziesięciu rządowych rozporządzeń, jakie wczoraj wieczorem ukazały się w Dzienniku Ustaw.

Dodano, że rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(247)
tiki
4 lata temu
przecież to dopiero początek deficyt na poziomie 20% pkb. Nawet gierek proporcjonalnie mniej się zadłużył. Od stycznia będzie szczepionka i cyrk się skończy a długi pozostaną.
Papa dance
4 lata temu
A teraz sie jakiś przetarg szykuje na 308 limuzyn? Prawda to? W środku pandemii? Politycy mają sie jak pączki w maśle: nie ponoszą odpowiedzialności, mają gwarantowaną pensję z podatków, które płacą ich już "poddani" i nie ponosza odpowiedzialności. Fajną ekipę Polacy sobie wybrali. Życzę wyborcom nieprawych i niesprawiedliwych aby oberwali rządami swoich pupilków najbardziej. A na to się kroi.
jola
4 lata temu
Wszystkich lasów Szyszko nie wyciął, więc można robić papier i drukować. Taki mądre rozwiązanie to i dziecko z przedszkola umie wymyślić. " Nie masz pieniędzy to idź do ściany"- ale ściana nie działa. Doszliśmy z budżetem po mur. Za otrzymanie głosów trzeba było płacić maluczkim, a i utrzymanie przydupasów kosztuje.
POSKA W RUINE
4 lata temu
POLSKA W RUINIE!
bez trybu
4 lata temu
Wystarczy nie kraść .
...
Następna strona