Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|
aktualizacja

Pieniądze z ZUS dla firm. Jest decyzja i lista. Sprawdź, czy dostaniesz pieniądze

14
Podziel się:

1098 płatników składek zakwalifikowało się do sfinansowania projektów dotyczących poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy w tegorocznym konkursie ZUS. Łączna kwota dofinansowania wyniosła około 89,6 mln zł - poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Lista firm, które dostaną pieniądze, jest na stronie ZUS.

Pieniądze z ZUS dla firm. Jest decyzja i lista. Sprawdź, czy dostaniesz pieniądze
ZUS opublikował listę firm, które otrzymają pieniądze na dofinansowanie projektów związanych z bezpieczeństwem w pracy (Adobe Stock, DEMI VAA SUNILA)

ZUS opublikował listę rankingową projektów, które otrzymały pozytywną ocenę formalną i merytoryczną w konkursie na projekty dotyczące utrzymania zdolności do pracy realizowane w 2023 r.

- Listę zamieściliśmy na stronie ZUS oraz w BIP - powiedział rzecznik ZUS Paweł Żebrowski. - Wnioskodawcy, którego projekt o dofinansowanie nie został umieszczony na pierwszej liście rankingowej, w przypadku naruszenia procedury konkursowej lub innych naruszeń formalnych przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej - dodał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zabrakło wyobraźni na budowie. Tragedia w głębokim wykopie

Do 8 lipca tego roku można było składać wnioski w konkursie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w ramach którego pracodawcy mogą otrzymać dofinansowanie. Może ono pokryć do 80 proc. szacowanej wartości projektu i wynieść od 10 tys. do 300 tys. zł na jednego pracodawcę.

W ramach konkursu na projekty dotyczące utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej realizowane w 2023 r. do ZUS za pośrednictwem strony prewencja.zus.pl wpłynęło 3 980 wniosków. To ponad 16 proc. więcej niż w roku 2021 rok.

PIP skontrolowała polskie budowy. Nie jest dobrze

ZUS nagradza projekty, które zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi. Pracodawca może zdobyć dofinansowanie na przykład na działania, które zmniejszą nadmierny hałas, promieniowanie, zapylenie w miejscu pracy czy na sprzęt, który zwiększa bezpieczeństwo pracy na wysokości.

Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła w czerwcu wzmożone kontrole tzw. małych budów, czyli takich, na których w tym samym czasie pracuje do 20 osób. Kontrolerze znaleźli mnóstwo nieprawidłowości. PIP w ciągu miesiąca wstrzymała roboty na 728 placach. Wydał także 663 decyzje wstrzymania eksploatacji maszyn.

Z kontroli wynika, że na małych placach budowy kuleje zwłaszcza BHP. W większości kontrolowanych zakładów pracujący nie mieli wymaganych środków ochrony osobistej – głównie hełmów ochronnych, ale również ochron dłoni, słuchu, twarzy czy oczu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(14)
wnerwiony
rok temu
Kasę dadzą a potem kontrole i za najmniejsze uchybienie ich zdaniem kary i zwrot , kasy od złodziei się nie bierze
Eryk
rok temu
Dzis dadzą po kupie wypelnionych papierów. Zabiorom kilka razy wiecej w przyszlym roku.
Wilhelm
rok temu
Złodziejskie państwo wyłudzało od mnie przez 30 lat składki do ZUS . Obiecało za to opiekę zdrowotna. Okazało się że z dentysty nigdy nie mogłem skorzystać bo takiego w przychodni nie było a prywatnie na chodzenie do dentysty mnie nie stać .Co Ci oszuści z nami wyprawiają.
Matka Polka
rok temu
2 tysiące zdrowotnego a korzystać trzeba z prywatnej praktyki lekarskiej i za wszystko płacić. Dobra zmiana ale nie dla mnie
Dudek
rok temu
Dworczyk właśnie założył fundację a drugiego dnia wpłynęło mu 60 milionów na konto. Oczywiście nierestrykcyjnych.