Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Pierwszy od tygodni pociąg z Wuhan przejedzie przez Polskę. W kontenerach przede wszystkim maseczki

407
Podziel się

Po przerwie spowodowanej pandemią pierwszy od wielu tygodni pociąg z Chin do Europy jest już w drodze. Przewozi przede wszystkim maski chirurgiczne i inne akcesoria medyczne które dotrzeć mają do niemieckiego Duisburga. Skład przejedzie przez Polskę.

Pociąg z dostawa maseczek ma 12 kwietnia dotrzeć do Niemiec
Pociąg z dostawa maseczek ma 12 kwietnia dotrzeć do Niemiec (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)
bEqguMFx

To nie jest "po prostu" pociąg z Chin. 28 marca wyjechał z Wuhan, które jeszcze przez lata będziemy kojarzyć jako miasto, w którym wszystko się zaczęło. Jego ładunek stanowiło 50 kontenerów 40-stopowych.

Skład wyruszył ze stacji początkowej 28 marca. 1 kwietnia dotarł do stacji Dostyk na granicy Chin i Kazachstanu, gdzie nastąpił przeładunek z wagonów normalnotorowych na szerokotorowe. Dalsza trasa będzie prowadziła przez Rosję i Białoruś trasą zarządzaną przez rosyjsko-kazachsko-białoruską spółkę joint venture UTLC-ERA do Małaszewicz – tu kontenery zostaną ponownie przeładowane na wagony normalnotorowe – informuje serwis "Rynek Kolejowy".

12 kwietnia ładunek ma dotrzeć do Duisbugra, skąd część towaru ruszy dalej do Francji, a część zostanie cofnięta do Polski, przez którą przecież pociąg przejedzie kilka dni wcześniej.

bEqguMFz

19 spośród 50 kontenerów jest wypełnionych maskami chirurgicznymi. Łączna masa środków medycznych w transporcie wynosi 166,4 tony. Nie wiadomo, czy i jaka ich część trafi do naszego kraju. Pozostały ładunek to typowe towary przewożone na masową skalę także przed wybuchem pandemii: części samochodowe, artykuły elektroniczne oraz kable światłowodowe. Na pokładzie pociągu znalazły się też materiały przeznaczone do napraw infrastruktury kolejowej.

Zobacz także: Obejrzyj: Tarcza antykryzysowa. Rzecznik przedsiębiorców wytyka luki
bEqguMFF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEqguMGa
KOMENTARZE
(407)
guj
4 miesiące temu
kto ich wpuszcza moze przywiezli kolejna zaraze w srodku i na produktach tego nikt nie sprawdza
pitr
rok temu
Pociąg wwiezie do Niemiec towar, bo tam jest odbiorca-zamawiający.Odbiorca towar przepakuje, doklei marżę i wyśle do polski.
buraq1
rok temu
Do polka" maeczki wyprane jak nowe"lepszy rydz jak nic
bEqguMGb
Brzdomny
rok temu
Polak jak zwykle co nie pochodzi od Kaczyńskiego będzie krytykował ,Chiny potężny olbrzymi kraj niesamowicie się rozwinął do przeszłości możemy wkładać chińskie produkty buble . A za kilka lat każdy będzie dumny ze ma chiński produkt ,jakość goni Niemców i to bardzo mocno . Krytykujecie Chiny za prawa człowieka ? Mao do przywódcy Anglii Czerczyla : ja nie muszę prowadzić wojny z Europa ,wystarczy ze otworze granice Chin i moi rodacy wasz kraj spustoszy z jedzenia ze nie będziecie mieli co jeść . Bez wojska was załatwię i cała Europę ,tego chcecie? Wolności ?
Tom
rok temu
Zarazili caly swiat a teraz beda zbijac kokosy ,poniewaz tylko ich gospodarka dziala gdy reszta swiata krwawi .Jak tu nie kochac chin...li
...
Następna strona