Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Piotr Kuczyński nie będzie już analitykiem Domu Inwestycyjnego Xelion

1
Podziel się:

Piotr Kuczyński nie będzie już głównym ekonomistą Domu Inwestycyjnego Xelion. Za pośrednictwem serwisu LinkedIn poinformował, że we wtorek 30 kwietnia po raz ostatni pojawi się w pracy.

Piotr Kuczyński poinformował o zakończeniu współpracy z DI Xelion
Piotr Kuczyński poinformował o zakończeniu współpracy z DI Xelion (WP.PL)

W serwisie LinkedIn napisał:

"Informuję, że 30.04 2019 jest moim ostatnim dniem pracy i od 1.05.2019 nie będę pracownikiem DI Xelion i całej Grupy Pekao (właścicielem DI Xelion jest Bank Pekao SA). Rozstanie de iure jest za porozumieniem stron, ale de facto nie miałem wyboru. Podobno powodem rozstania był mój wywiad w sprawie OFE dla Business Insider’a (sic!). Wyboru też nie miał, jak domniemam, zarząd DI Xelion, do którego nie mam żadnych pretensji. W zaistniałej sytuacji zachowano się w stosunku do mnie w DI Xelion wzorowo. I chyba tylko tyle można na ten temat (na tym etapie) powiedzieć".

We wspomnianym wywiadzie Kuczyński negatywnie ocenił zaproponowane przez rząd rozwiązania ws. OFE. W jego ocenie zmiany zostały tak zaprojektowane, aby ludzie masowo wybierali ZUS, a nie IKE.

Zobacz także: Obejrzyj: Likwidacja OFE. "Oszczędności pokolenia, zniszczone przez polityków" Wydanie: 5 kwietnia 2019

Na łamach tego samego serwisu polemizował z nim Paweł Borys, szef Polskiego Funduszu Rozwoju. "W mojej ocenie jest wręcz odwrotnie, na co wskazuje też przede wszystkim rzeczywista reakcja rynku. Rynek akcji przyjął propozycje zmian w OFE bardzo spokojnie z lekkim optymizmem, a rynek obligacji znacząco się umocnił"

Piotr Kuczyński (urodzony w 1950 r.) jest dziennikarzem publicystycznym (współpracuje m.in. z Krytyką polityczną) i analitykiem rynku finansowego. Bardzo często pojawia się w mediach. Jest współautorem (wraz z Adamem Cymerem) książki "Dość gry pozorów. Młodzi, macie głos(y)".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

praca
gospodarka
KOMENTARZE
(1)
Misiu
3 lata temu
W efekcie Paweł Borys nie straci pracy. A może nawet awansuje. Tak źle z wolnością poglądów nie było nawet w PRL.