Notowania

praca
29.04.2019 21:36

Piotr Kuczyński nie będzie już analitykiem Domu Inwestycyjnego Xelion

Piotr Kuczyński nie będzie już głównym ekonomistą Domu Inwestycyjnego Xelion. Za pośrednictwem serwisu LinkedIn poinformował, że we wtorek 30 kwietnia po raz ostatni pojawi się w pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Piotr Kuczyński poinformował o zakończeniu współpracy z DI Xelion

W serwisie LinkedIn napisał:

"Informuję, że 30.04 2019 jest moim ostatnim dniem pracy i od 1.05.2019 nie będę pracownikiem DI Xelion i całej Grupy Pekao (właścicielem DI Xelion jest Bank Pekao SA). Rozstanie de iure jest za porozumieniem stron, ale de facto nie miałem wyboru. Podobno powodem rozstania był mój wywiad w sprawie OFE dla Business Insider’a (sic!). Wyboru też nie miał, jak domniemam, zarząd DI Xelion, do którego nie mam żadnych pretensji. W zaistniałej sytuacji zachowano się w stosunku do mnie w DI Xelion wzorowo. I chyba tylko tyle można na ten temat (na tym etapie) powiedzieć".

(WP.PL)
(Fot: WP.PL)

We wspomnianym wywiadzie Kuczyński negatywnie ocenił zaproponowane przez rząd rozwiązania ws. OFE. W jego ocenie zmiany zostały tak zaprojektowane, aby ludzie masowo wybierali ZUS, a nie IKE.

Obejrzyj: Likwidacja OFE. "Oszczędności pokolenia, zniszczone przez polityków" Wydanie: 5 kwietnia 2019

Na łamach tego samego serwisu polemizował z nim Paweł Borys, szef Polskiego Funduszu Rozwoju. "W mojej ocenie jest wręcz odwrotnie, na co wskazuje też przede wszystkim rzeczywista reakcja rynku. Rynek akcji przyjął propozycje zmian w OFE bardzo spokojnie z lekkim optymizmem, a rynek obligacji znacząco się umocnił"

Średnio każdy Polak odłożył w OFE ok. 10 tys. złotych.
Zmiany w OFE. Jak sprawdzić, ile pieniędzy odłożyliśmy?

Piotr Kuczyński (urodzony w 1950 r.) jest dziennikarzem publicystycznym (współpracuje m.in. z Krytyką polityczną) i analitykiem rynku finansowego. Bardzo często pojawia się w mediach. Jest współautorem (wraz z Adamem Cymerem) książki "Dość gry pozorów. Młodzi, macie głos(y)".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: praca, xelion, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-05-2019

MisiuW efekcie Paweł Borys nie straci pracy. A może nawet awansuje. Tak źle z wolnością poglądów nie było nawet w PRL.

Rozwiń komentarze (1)