Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Kijek
Łukasz Kijek
|
aktualizacja

Piotr Naimski uderza w Waldemara Pawlaka. "Sam uczestniczył w negocjacjach z Rosją"

- Bardzo chętnie spotkam się z Piotrem Naimski, który pisze o „stratach związanych z utratą tranzytu gazu przez Polskę” - powiedział w programie "Newsroom" WP Waldemar Pawlak, wicepremier w rządzie PO-PSL. – Zwłaszcza, że on nieformalnie uczestniczył w negocjacjach z Gazpromem. Jego zaufany człowiek, Maciej Woźniak, był doradcą ds. energii premiera Donalda Tuska. Negocjacje były prowadzone wielotorowo i dostaliśmy możliwość rewersu na gazociągu jamalskim. To tak, jakbyśmy sobie wybudowali gazociąg, którym można importować 30 mld m sześć. gazu rocznie, czyli trzy razy tyle co Polska wówczas importowała i więcej od tego, co Polska obecnie zużywa. To udało się uzyskać właśnie w 2010 r. – przypomina Pawlak.

88
Podziel się:
KOMENTARZE
(88)
a b c
4 miesiące temu
co ma do powiedzenia w sprawie podpisania umowy na dostawę gazu z rosji do 2036 roku, którą uchyliła KE, co ma do powiedzenia w sprawie ustalonych cen według których Polska najwięcej płaciła ze wszystkich odbiorców w Europie
jack
4 miesiące temu
stanie przed komisją zapytają odpowie i gitara czego się boi
Admin 1vel Os...
4 miesiące temu
Jakim kosztem uzyskano mozliwosc rewersu, to nie jest porownywalne ze stratami z umowa/cena/ i umorzeniem długu gazpromu.
Jacek-3
4 miesiące temu
Pan Pawlak jest dziwmy, bo nie wie, że było tak jak chce Jarosław, a nie tak jak było. ;-)
obywatel
4 miesiące temu
Niech powie ile skasowali za umorzenie Gazpromowi gigantycznego długu.
...
Następna strona