Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mazury
23.08.2019 08:55

Piotr Woźniak-Starak poszukiwany czwartą dobę. Prokuratura wszczęła śledztwo

Piotr Woźniak-Starak zaginął w niedzielę nad ranem na jeziorze Kisajno. Trwa czwarta doba poszukiwań znanego producenta. Prokuratura w Giżycku wszczęła śledztwo w sprawie niedzielnego wypadku.

Podziel się
(PAP)
Piotr Woźniak-Starak poszukiwany. Na zdj. Służby Państwowej Straży Pożarnej na jeziorze Kisajno

W nocy z soboty na niedzielę przed godz. 4 nad ranem odebrano zgłoszenie, że po jeziorze pływa motorówka i zakłóca ciszę nocną. Kiedy patrol policji dotarł na miejsce, okazało się, że łódź jest pusta.

W poniedziałek prokuratura potwierdziła, że mężczyzna, który zaginął w niedzielę nad ranem na jeziorze Kisajno to Piotr Woźniak-Starak.

W środę zostało wszczęte śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Giżycku. Dotyczy ono spowodowania wypadku w ruchu wodnym, "ze skutkiem prawdopodobnie śmiertelnym" - informuje PAP.

Zobacz: Piotr Woźniak-Starak poszukiwany. Trzeci dzień akcji na jeziorze Kisajno

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny zaznaczył, że na tym etapie postępowania prokuratura nie informuje o szczegółach zdarzenia, nie ujawnia żadnych dowodów znajdujących się w aktach sprawy i danych osobowych przesłuchanych świadków, ani nie odnosi się do doniesień medialnych.

Piotr Woźniak-Starak poszukiwany czwartą dobę na jeziorze Kisajno

Jak informowała policja, w niedzielę po wszczęciu poszukiwań osób, które płynęły motorówką, natrafiono na brzegu na 27-letnią kobietę. Z jej relacji wynikało, że płynęła łodzią z 39-letnim mężczyzną i podczas manewru skręcania obydwoje wypadli do wody. Kobieta zdołała dopłynąć sama do brzegu.

Piotr Woźniak-Starak ma 39 lat i jest producentem filmowym. Mężczyzna kieruje firmą producencką Watchout Studio. Najbardziej znanymi filmami, przy których pracował to m.in. "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz "Bogowie", opowiadające losy prof. Zbigniewa Religi.

Piotr Woźniak-Starak zajmuje się także produkcją reklam. Jego firma współpracowała m.in. siecią stacji paliw Circle K, PKO BP oraz UPC.

Jak wynika ze sprawozdań finansowych, Watchout Studio w 2017 roku przyniosło ponad 27 mln zł przychodów, a zysk netto sięgnął 673 tys. zł.

Piotr Woźniak-Starak jest pasierbem miliardera Jerzego Staraka, jednego z najbogatszych Polaków. Jest synem z pierwszego małżeństwa Anny Woźniak, która wraz z mężem Jerzym Starakiem zarządza największą polską firmą farmaceutyczną - Polpharmą.

Majątek Jerzego Staraka szacowany jest na około 5,9 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące