Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KOS
|

PiS chce walczyć z "tłustymi kotami". Nie będzie rodzin posłów w państwowych spółkach

486
Podziel się

Podczas kongresu PiS przyjęto przepisy zakazujące członkom rodzin polityków pracy w spółkach skarbu państwa. Uchwała ma ukrócić nepotyzm, ale tylko ten przyszły. Przepisy nie będą obowiązywały osób już pracujących.

PiS chce walczyć z "tłustymi kotami". Nie będzie rodzin posłów w państwowych spółkach
Kaczyński nie chce rodzin PiS w spółkach skarbu państwa. (PAP)
bErsYBWt

Jak poinformowano, delegaci przyjęli uchwałę zakazującą rodzinom polityków PiS zasiadania w radach nadzorczych państwowych spółek. Nie będą mogli tego robić ich małżonkowie, dzieci, bracia i siostry oraz rodzice. Uchwała dotyczy posłów i senatorów.

Dyskusję na ten temat zaczął prezes PiS Jarosław Kaczyński. Stwierdził, że nepotyzm pojawił się wśród członków jego ugrupowania. Mówił też o "tłustych kotach", które mają być obecne w jego partii.

- Syndrom "tłustych kotów" to jest nepotyzm, który nie jest szeroki, ale my musimy to zmienić. Obowiązkiem tego Kongresu jest, aby to zmienić – powiedział.

bErsYBWv

"Przypadki nepotyzmu w naszych szeregach rzucają cień na całą naszą formację. Podważają jej wiarygodność. Kwestionują fundamentalną dla Prawa i Sprawiedliwości zasadę, że uprawianie polityki rozumiemy jako służbę w interesie dobra wspólnego, jako pracę na rzecz pomyślności Rzeczpospolitej i jej obywateli, a nie jako sposób na osiąganie własnych korzyści" - głosi uchwała.

Zgodnie z wewnętrznymi ustaleniami przepis nie będzie obowiązywał wstecz. Oznacza to, że już dziś pracujący nie stracą zatrudnienia. Warto też zauważyć, że uchwała w tym zakresie mówi głównie o radach nadzorczych.

Dodatkowo w uchwale jest też zapis, że przepis nie dotyczy "osób, które pracują w spółkach Skarbu Państwa ze względu na kompetencje, doświadczenie zawodowe i doszło do nadzwyczajnej sytuacji życiowej".

Przypomnijmy, że na przykład w Orlenie pracuje Marcin Emilewicz, mąż byłej minister Jadwigi Emilewicz w rządzie PiS (do niedawna była ona członkinią Porozumienia). Wcześniej pracował natomiast w innej państwowej spółce PZU. Mógł tam spotkać Patrycję Kotecką, która zatrudniona jest w spółce-córce PZU - Link4.

bErsYBWB

W money.pl opisywaliśmy historię Nikodema Matusiaka, syna posła PiS Grzegorza Matusiaka, który trafił do jednej ze spółek KGHM.

Poprzednio był pełnomocnikiem zarządu ds. organizacji i rozwoju w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A. To stanowisko wzbudziło sporo kontrowersji. - Z tego, co wiem, jedynym projektem, jaki mu podlegał, było przestawienie się firmy z papierowych bonów dla pracowników na elektroniczne karty - mówił w rozmowie z money.pl jeden z menedżerów JSW.

Koniec końców pracę Matusik stracił. Na początku czerwca "Gazeta Wyborcza" informowała, że odnalazł się jako wiceprezes w spółce JSW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErsYBWW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(486)
Atena
4 tyg. temu
Jaki ten prezes jest nieostrożny. Sam przyznaje że nepotyzm w PiS osiągnął apogeum i trzeba zacząć z tym walczyć. A co pan robił panie prezesie jak to zjawisko rozwijało się błyskawicznie i wszyscy to widzieli tylko nie pan. Potrzebny był jednak powrót Tuska do polskiej polityki żeby prezes to dostrzegł i zabrał się za tą patologię która drąży PiS.
Maniek
4 tyg. temu
ogłupiania ciemnego ludu ciąg dalszy. PIS kradł, kradnie i będzie kradł bo jego członkowie mimo że są przygłupami to w tym są najlepsi
Podatnik
4 tyg. temu
To dojenie z dopalaczami. Pod hasłem uzdrawiania będą brać odprawy coraz to nowi.
bErsYBWX
Zwąchali
4 tyg. temu
klęskę (robią tajne sondaże) i ogłosili program ODPRAWA+. Rozkręcą karuzelę odpraw i to wszystko będzie walką z nepotyzmem a nie dojenie.
Składam
4 tyg. temu
papiery do służby więziennej. Mają wakaty, więc jest szansa poznać polityków PIS osobiście. Do zobaczenia Panie Mateuszu, Jarosławie, Mariuszu...
...
Następna strona