Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|

PiS najpierw likwidował Ministerstwo Skarbu Państwa. Teraz myśli o jego przywróceniu

54
Podziel się:

Prawo i Sprawiedliwość nie wyklucza przywrócenia zlikwidowanego przez siebie Ministerstwa Skarbu Państwa – wynika z programu wyborczego partii, do którego dotarł PAP Biznes.

Henryk Kowalczyk chwilę po odkręceniu tabliczki z budynku resortu
Henryk Kowalczyk chwilę po odkręceniu tabliczki z budynku resortu (PAP/EPA, Paweł Supernak)

Przywrócenie Ministerstwa Skarbu Państwa to tylko jeden z pomysłów PiS na zmianę systemu nadzoru nad państwowymi spółkami. Drugim jest "umocnienie pozycji Prezesa Rady Ministrów", by ten mógł lepiej nadzorować wszystkie resorty. W tym nowe MSP.

Uzasadnieniem dla przywracania MSP ma być „zakończony proces sanacji zarządczej spółek”. Efektem wprowadzenia takiej zmiany byłoby ponowne przywrócenie nadzoru nad państwowymi firmami jednemu resortowi – dziś są one kontrolowane przez poszczególne ministerstwa.

Ministerstwo Skarbu Państwa powstało 13 lipca 1990, a ostatnim szefem resortu był Henryk Kowalczyk, któremu powierzono zadanie jego likwidacji. Ostatecznie jednak od 5 stycznia do 31 marca 2017 r. likwidatorem resortu była Anna Mańk powołana na to stanowisko przez ówczesną premier Beatę Szydło.

Zobacz także: Oglądaj też: Fakenewsy w biznesie. "Mogą wpływać na wycenę spółki"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(54)
nnn
3 lata temu
kolesie już się ustawiają czas im dać
adf
3 lata temu
normalnie komedia !!
Propozycja:
3 lata temu
Proponuję zebrać wszystkie pisowskie 'Dziuple Hejtu' ze wszystkich ministerstw łącznie z Ministerstwem Zdrowia, Edukacji, itd, i stworzyć Ministerstwo Prawdy Objawionej z Sakiewiczem, Karnowskimi, Gmyzami itp. Do tego stworzyć jeszcze Ministerstwo Choroby i Ministerstwo Nieudacznictwa Pisowskiego.
Signum Tempor...
3 lata temu
To już nawet fikcyjne ministerstwa utworzone dla Klępy i Brochy nie wystarczają dla wszystkich przydupasów pisowskich ? Czy to przyznanie się do porażki w rządzeniu Państwem ? Coś trzeba wybrać....
obserwator
3 lata temu
po co te wszystkie ministerstwa jak o wszystkim decyduje kulawy deweloper
...
Następna strona