Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Karol Skomorowski
|

PIT 2019. Urząd Skarbowy przygotował za nas zeznania podatkowe. Gdzie znajdziemy rozliczenie PIT i do kiedy musimy się rozliczyć?

0
Podziel się:

Od 2019 r. wprowadzono nowy sposób rozliczania PIT. W tym roku zeznanie podatkowe przygotowała za nas Krajowa Administracja Skarbowa. Sprawdź, gdzie zapoznasz się ze swoim PIT-em i do kiedy trzeba go rozliczyć.

PIT 2019. Urząd Skarbowy przygotował za nas zeznania podatkowe.  Gdzie znajdziemy rozliczenie PIT i do kiedy musimy się rozliczyć?
PIT 2019. Urząd Skarbowy przygotował za nas zeznania podatkowe. Gdzie znajdziemy rozliczenie PIT i do kiedy musimy się rozliczyć? (East News)

PIT 2019 – w jaki sposób rozliczamy PIT?

W tym roku rozliczanie PIT-u jest znacznie łatwiejsze. Zeznania podatkowe przygotowała za nas Krajowa Administracja Skarbowa. Pomiędzy 15 lutego a 30 kwietnia każdy obywatel będzie miał możliwość zapoznania się ze swoim PIT-em na oficjalnej stronie Ministerstwa Finansów. Pomoże w tym usługa „Twój e-PIT”.

PIT 2019 – jak sprawdzić rozliczenie podatkowe w "Twój e-PIT"?

Roczne rozliczenie podatkowe zostało przygotowane przez Ministerstwo Finansów na podstawie danych zebranych od pracodawców.

Rozliczenia możemy dokonać za pomocą usługi "Twój e-PIT" dostępnej na stronie www.podatki.gov.pl. Aby zalogować się na platformę, wymagany jest numer PESEL (lub NIP)
oraz kwoty przychodów za 2017 oraz 2018 rok.

PIT 2019 – do kiedy należy rozliczyć podatek?

Termin akceptacji deklaracji upływa 30 kwietnia. Wśród formularzy, które będziemy mieli do dyspozycji, znajdują się PIT-37 i PIT-38. Od 2020 r. udostępnione zostaną także PIT-36, PIT-36L i PIT-28.

Roczne rozliczenie podatku od osób fizycznych dotyczy tych, którzy rozliczają się indywidualne, wspólnie z małżonkiem lub samotnie wychowują dzieci.

Zwrot podatku otrzymamy w ciągu 45 dni od momentu rozliczenia.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)