Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Kinga Jurga
|
aktualizacja

PIT 2020. Ulgi podatkowe. Gdzie można najwięcej zyskać?

- Najpopularniejsza jest ulga prorodzinna, czyli tzw. ulga na dzieci. Należy pamiętać, że jeśli korzystaliśmy z niej w 2019 roku, to ulga będzie zapamiętana przez system i będzie policzona za 12 miesięcy roku kalendarzowego. Jeśli chcemy rozszerzyć ulgę, bo np. mamy więcej dzieci lub chcielibyśmy zmodyfikować okres, to musimy zrobić to ręcznie. Popularna jest też tzw. ulga internetowa. Jej maksymalnie odliczenie wynosi 760 zł. Nie możemy korzystać z tej ulgi co roku. Mamy prawo do skorzystania z niej przez dwa następujące po sobie lata podatkowe – mówiła w programie "Money. To się liczy" Katarzyna Rogowska, doradca podatkowy Accace.

KOMENTARZE
(2)
NSo
3 lata temu
"Należy pamiętać, że jeśli korzystaliśmy z niej w 2019 roku, to ulga będzie zapamiętana przez system i będzie policzona za 12 miesięcy roku kalendarzowego". Proszę nie wprowadzać w błąd. Mam dwójkę dzieci. W rozliczeniu za 2019 rok uwzględniłem jedno za 12 miesięcy i drugie za 2 miesiące (synek urodził się w listopadzie). Jakież było moje zdziwienie, kiedy wczoraj zobaczyłem mój pit za zeszły rok, przygotowany przez US, a w nim ujęta ulga tylko za jedno dziecko i tylko za 2 miesiące! Starsze dziecko US "zapomniał", a młodsze jest o rok młodsze niż wynika to z peselu, także proszę dokładnie SPRAWDZIĆ cóż takiego przygotował nam system US,
jaa
3 lata temu
Wysokie podatki, coraz to nowe pomysły na nie, nowe regulacje (podatek bankowy, płaca minimalna, zakaz handlu w niedziele, podatek handlowy, cyfrowy, od cukru, od mięsa itp.) doprowadzą do upadku niejednej firmy i utraty pracy przez wiele osób oraz wzrost cen. Studenci nie mogą sobie dorobić w weekendy. Zaczną kraść? Ludzie muszą zrozumieć, że wszystko zależy od nich samych. Nie od rządu czy wybranych polityków, bo oni nam niewiele pomogą. Słyszeliście o ksią.ż ce pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac.? Kilka zmian może zrobić wielką różnicę.