Trwa ładowanie...
bDBeLfZx

Notowania

Ulga Podatkowa – Wszystkie wiadomości

51
13.01.2021 16:21

KORONAWIRUS
 / 
Są nowe ulgi w PIT. Nie przegap, można sporo zyskać

W rozliczeniach podatkowych za rok 2020 wykorzystać z nietypowych ulg, które zostały wprowadzone w związku z pandemią COVID-19. To darowizna na walkę z pandemią oraz obniżenie dochodu uzyskanego w 2019 r. o stratę z powodu epidemii COVID-19 w 2020 r.

11
04.01.2021 6:36

WYROK TSUE
 / 
Ulga na złe długi. Mija termin na składanie wniosków

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE otworzył przedsiębiorcom drogę do zwrotu podatku za złe długi. Trybunał przyznał, że polskie przepisy są w tej materii zbyt surowe i niezgodne z dyrektywą VAT-owską.

5
26.11.2020 21:20

ULGA PODATKOWA
 / 
Polskie firmy świadczące usługi na rzecz armii USA otrzymają ulgę podatkową

Jeżeli polska firma dostarcza towary i usługi lub buduje infrastrukturę na rzecz stacjonujących nad Wisłą sił zbrojnych USA, to może liczyć na nową ulgę podatkową. Taki pomysł znalazł się w najnowszym projekcie rozporządzenia ministerstwa finansów.

194
29.09.2020 15:51

FISKUS
 / 
Pracujesz za granicą? Polski fiskus zabierze ci nawet 9 tys. zł

- Przeprowadzaliśmy podobne symulacje dla naszych klientów i wynika z niej, że przy minimalnej krajowej w Wielkiej Brytanii emigrant musiałby dopłacić w Polsce aż 9 tys. zł podatku - mówi w programie "Newsroom" Michał Oprych, specjalista ds. podatków w kancelarii Tax Angels Group. Chodzi o planowane przez rząd zmiany w prawie podatkowym, a konkretniej - likwidację tzw. ulgi abolicyjnej. Dziś wielu emigrantów płaciło podatek za granicą, ale w Polsce nie musieli już dodatkowo się rozliczać. Teraz może się to zmienić. Najmocniej dotknie to właśnie mieszkańców Wielkiej Brytanii. - Pamiętajmy, że tam jest bardzo wysoka kwota od podatku. A im ona wyższa za granicą, tym więcej trzeba dopłacić później w Polsce - mówi Oprych.

2.1K
27.09.2020 10:15

PRACA
 / 
Podatki. Polacy pracujący za granicą zapowiadają wymeldowania z kraju i oddawanie paszportów

Od przyszłego roku zmienią się zasady opodatkowania dochodu z pracy za granicą. Polacy pracujący w krajach, gdzie obowiązuje tzw. metoda proporcjonalnego odliczania, zapłacą więcej niż dotychczas. Resort finansów zapowiada, że ulga abolicyjna nie zniknie. Będzie, ale w kwocie 1360 zł.

bDBeLfZz
33
25.09.2020 12:11

MIESZKANIE
 / 
Ulga podatkowa na zakup mieszkania. Resort nie porzuca pomysłu

- Trwają prace wspólnie z resortem rodziny nad tym, aby ta ewentualna ulga była w jak najlepszej formie - tak o ewentualnej uldze podatkowej za zakup mieszkania mówi w programie "Money. To się liczy" Robert Nowicki, wiceminister rozwoju. Przyznaje jednak, że prace są na dość wczesnym etapie. - Wszystkie opcje są jeszcze w grze - stwierdził wiceszef resortu rozwoju. Kiedy można spodziewać się pierwszych założeń takiej ulgi? Prawdopodobnie do końca tego roku. - Chciałbym, żeby do grudnia projekt ustawy ujrzał światło dzienne - stwierdził wiceminister Robert Nowicki.

2
30.06.2020 7:11

ULGA NA ZŁE DŁUGI
 / 
Tarcza antykryzysowa 4.0 niesie wsparcie przedsiębiorcom, którzy zmagają się z dłużnikami

Tarcza antykryzysowa skraca czas, po którym przedsiębiorca może odliczyć od dochodu tzw. ulgę na złe długi. Różnicę w takiej sytuacji można odczuć już od lipca.

13
19.05.2020 12:33

KORONAWIRUS
 / 
Tarcza antykryzysowa. Deweloperzy proponują ulgę podatkową na zakup mieszkania

Polski Związek Firm Deweloperskich zaproponował wicepremier Jadwidze Emilewicz wprowadzenie ulgi podatkowej na zakup mieszkań. W ten sposób branża deweloperów zabezpieczyłaby się przed spodziewanym spadkiem popytu z powodu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.

229
18.05.2020 16:08

MINISTERSTWO ROZWOJU
 / 
Ministerstwo Rozwoju proponuje nowa ulgę dla osób kupujących mieszkania. Im więcej dzieci, tym więcej można dostać

Ministerstwo rozwoju chciałoby wesprzeć osoby kupujące nowe mieszkanie lub budujące dom, a przy tym również firmy budowlane. Sposobem na to może być ulga w PIT dla osób nabywających nowe mieszkania.

bDBeLfZF
25
07.04.2020 8:20

ULGA PODATKOWA
 / 
Tarcza antykryzysowa. Wniosek o ulgę podatkową zablokuje kontrolę skarbówki

Jeżeli podatnik wystąpi o odroczenie podatków lub rozłożenie ich na raty, to skarbówka automatycznie wstrzyma kontrole podatkowe oraz egzekucję. Tak wynika z zaleceń resortu finansów. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku wniosków o umorzenie zaległości.

17
03.03.2020 7:33

IP BOX
 / 
Danina solidarnościowa. Część Polaków jej uniknie

W założeniu prawodawcy daninę solidarnościową powinni zapłacić wszyscy zarabiający powyżej 1 mln złotych rocznie. Niektórzy jednak jej unikną, co potwierdziła już skarbówka.

481
24.02.2020 9:23

ULGA PODATKOWA
 / 
Rodzinne darowizny z podatkiem. Fiskus bierze je pod lupę

Otrzymujesz pieniądze od rodziców? Jeżeli przekażą ci gotówkę, to nie ma zmiłuj - zapłacisz podatek. Fiskus nie zgadza się na ulgę, nawet jeżeli wpłacisz pieniądze od razu na konto.

18
21.02.2020 8:44

ULGA NA DZIECKO
 / 
Rozliczenie PIT. Podwójna ulga dla opieki naprzemiennej

Trwa rozliczenie PIT za 2019 r. Pojawiło się rozwiązanie, które ucieszy rodziców wychowujących dzieci naprzemiennie. Oboje mogą skorzystać ze sporej ulgi podatkowej - tak stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny.

bDBeLfZG
7
27.01.2020 12:11

WYNIKI
 / 
CD Projekt zapłaci mniej podatku. Jest interpretacja skarbówki

CD Projekt otrzymał od skarbówki zielone światło na stosowanie ulgi w podatku dochodowym. Urzędnicy uznali, że w stosunku do gry komputerowej ma zastosowanie "prawo własności intelektualnej".

27
14.01.2020 11:09

IP BOX
 / 
Ulga podatkowa dla informatyków. Ale pod pewnymi warunkami

IP Box obowiązuje już od początku 2019 roku dla wszystkich przedsiębiorców. Jednak korzystający z 5-proc. VAT "odczują" to dopiero w tym roku. Zaliczki podatkowe trzeba było bowiem bez żadnej wartości. Chętni do skorzystania z niej muszą jednak prowadzić specjalną ewidencję.

10.10.2019 13:42

KOREA POŁUDNIOWA
 / 
Nowa ulga podatkowa rodem z Korei Południowej? Minister Niedużak ma propozycję

- Chcemy zwiększyć kompetencje rzecznika małych i średnich przedsiębiorców, jeśli będzie mógł występować w sprawach ZUS w sądzie - mówi Marek Niedużak, wiceminister przedsiębiorczości i technologii. W rozmowie z money.pl zaproponował też nową ulgę podatkową, która miałaby zwiększać robotyzację i produktywność polskich firm. - Potrzebujemy impulsów poprzez podatkową politykę. Powinniśmy wprowadzić ulgi podatkowe za zwiększenie produkcji. W Korei Południowej są też ulgi za robotyzację - mówi Niedużak.

3
05.09.2019 7:57

DAROWIZNA
 / 
Ulga podatkowa dla dobroczyńców szkół zawodowych

Firmy, które doposażają szkoły zawodowe, mogą odliczyć od dochodu wartość darowizny i zapłacić mniejszy podatek.

204
08.07.2019 12:09

BRANŻA GIER
 / 
Państwo ulży producentom gier. Jeśli będą patriotyczne

Ulga podatkowa mająca wesprzeć rodzime produkcje "kulturowych" gier ma wejść w życie w ciągu pół roku. Resort Kultury wyjął ustawę z zamrażarki.