Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Patryk Skrzat
|

PIT 2021. Problem z formularzami dla ponad 3 mln Polaków. Ministerstwo Finansów przeprasza i naprawia błąd

14
Podziel się

Choć wielu Polaków już z rozliczyło się z Urzędem Skarbowym, to ok. 3 mln wciąż czekają na... elektroniczne formularze. Mowa o osobach, które rozliczają się przy pomocy PIT-36 i PIT-36L.

PIT 2021. Problem z formularzami dla ponad 3 mln Polaków. Ministerstwo Finansów przeprasza i naprawia błąd
Formularz PIT-36 ma się pojawić wkrótce. Co do PIT-36L wciąż nic nie wiadomo (PAP, Grzegorz Michałowski)
bDTrHmIB

Elektroniczny system rozliczania podatków z zasady miał ułatwić coroczne rozrachunki ze skarbówką. Nie wszystko działa jednak bezbłędnie. Choć pierwszy tydzień marca już w zasadzie za nami, wciąż brakuje formularzy PIT-36 i PIT-36L. To się ma jednak w końcu zmienić.

"Ministerstwo Finansów informuje, że planuje udostępnić elektroniczny formularz PIT-36 za 2020 r. na podatki.gov.pl i w aplikacji e-Deklaracje w I połowie marca 2021 r." - czytamy na stronie resortu.

bDTrHmID

Ministerstwo zapowiada także swego rodzaju zadośćuczynienie. "Zeznania składane na formularzu PIT-36 za 2020 r. będą obsługiwane przez urzędy skarbowe w pierwszej kolejności" - informuje.

Zobacz także: Reforma OFE to rewolucja w emeryturach. Co stanie się z pieniędzmi?

Ministerstwo Finansów zaznacza jednocześnie, że o dostępności formularza PIT-36L poinformuje w oddzielnym komunikacie, a podatników przeprasza za utrudnienia.

bDTrHmIJ

Mimo braku elektronicznych formularzy wciąż można rozliczać się ze skarbówką w tradycyjny sposób.

Formularz PIT 36 dedykowany jest przede wszystkim osobom, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą, opodatkowaną na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej. Dopisek "L" na formularzu dotyczy osób korzystających z liniowego rozliczenia.

Te formy rozliczenia dotyczą ponad 3 mln Polaków. Przypomnijmy, że czas na rozliczenie z fiskusem upływa 30 kwietnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTrHmJe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Tak
miesiąc temu
Czyżby bankrutujący Morawiecki wstrzymywał rozliczenia, bo nie ma pieniędzy na zwroty nadpłaconych podatków?
obserwator>
miesiąc temu
Brak druków papierowych a co mówić o e-pitach.Czy to celowa robota skarbówki aby ludzie się rozliczali na koniec bo i zwroty następują póżniej?
ministerski
miesiąc temu
tylko z PIT 36, a PIT 37 to juz nie???? tez bałagan i nie daje rozliczyć sie wspólnie bo sa błędnie powpisywane kwoty !!!, udostępniono dopiero 15 lutego a zapłacić trzeba tradycyjnie do końca kwietnia???
bDTrHmJf
Podatnik
miesiąc temu
Próbowałem przez e-PIT ale nie mogę uwierzytelnić małżonki. Wprowadzam NIP, datę urodzenia i kwoty Jej przychodów za 2019 (z PIT36) i za 2020 (z PIT11) i dostaję strzała, że dane są nie prawidłowe. Trzy nieudane próby i kolejna próba uwierzytelnienia żony zostaje przez portal odłożona na następny dzień. A wystarczyło by umożliwić uwierzytelnienie małżonki przez Profil Zaufany albo przez mObywatel. To taki brzydki chwyt marketingowy. Dajemy Ci narzędzie, które wprawdzie nie działa, ale nie przejmuj się, naprawimy go w krótce. Tym czasem możesz już z niego korzystać.
Oczywiście ko...
miesiąc temu
sukces pislandii i nikt z roboty nie poleci bo tam niema odpowiedzialnych