Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

PIT 2020. Rozliczysz się przez internet? Szybciej otrzymasz zwrot podatku

15
Podziel się:

PIT 2020. Jeżeli rozliczysz się z fiskusem przez internet, to szybciej otrzymasz zwrot podatku. Potwierdza to szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

PIT 2020. Rozliczysz się przez internet? Szybciej otrzymasz zwrot podatku
PIT 2020. Rozliczenie się przez internet przyspieszy proces zwrotu podatku. (Adobe Stock, lutra82)

Od 1 lutego działa internetowy e-Urząd Skarbowy, który płatnicy znajdą na stronie podatki.gov.pl. Serwis ten jest w pełni zintegrowany z usługą Twój e-PIT, czyli automatycznie przygotowanym i udostępnionym przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) rocznym zeznaniem podatkowym osób fizycznych.

Ministerstwo Finansów i KAS chce zachęcić Polaków do skorzystania z możliwości rozliczenia zeznania podatkowego w sieci. Do tego stopnia, że osoby, które zdecydują się na taki krok, otrzymają szybciej zwrot podatku.

- Wszyscy, którzy rozliczą się elektronicznie, w tym poprzez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie 45 dni. Nawet jeśli podatnik nie złoży zeznania PIT, to 30 kwietnia KAS zaakceptuje zeznanie, które przygotowała na podstawie posiadanych danych. Jest to korzyść, której nie daje w Polsce żadna inna dostępna usługa - poinformowała Magdalena Rzeczkowska.

Zobacz także: Rozliczenie PIT po nowemu. Powstał e-Urząd Skarbowy. Ewolucja czy rewolucja?

Szefowa KAS poinformowała, że do e-Urzędu Skarbowego można się zalogować na kilka sposobów: za sprawą profilu zaufanego, e-dowodu, z bankowości elektronicznej, a także podając nr PESEL lub NIP i dane podatkowe z dokumentów PIT. Zapowiedziała, że wkrótce będzie też możliwe zalogowanie się poprzez aplikację mObywatel.

- Dzięki usłudze Twój e-Pit mamy gwarancję, że zeznanie będzie złożone w terminie - podkreśliła. Jak mówiła, tak jak w poprzednich latach, usługa dotyczy formularzy PIT 37, PIT 38 oraz PIT 28 i PIT 36 z wyłączeniem przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej.

Dodała, że w przygotowanym przez KAS zeznaniu uwzględnione są informacje o danych podatnika i jego mikrorachunku podatkowym, ulga na dzieci i zwolnienia z PIT dla osób do 26. roku życia.

W internetowym e-Urzędzie Skarbowym podatnicy znajdą też informacje o nałożonych mandatach i dostęp do aplikacji e-mikrofirma. Za pośrednictwem serwisu można również złożyć w formie elektronicznej niektóre pisma (np. wniosek o zaliczenie nadpłaty/zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań).

Rzeczkowska poinformowała, że od udostępnienia dwa tygodnie temu e-Urzędu Skarbowego, odnotowano już prawie pół miliona logowań. Użytkownicy złożyli ponad 3,2 tys. pism, z czego 571 to były pisma ZAW-NR. 35 tys. osób sprawdziło informacje o swoim mandacie, a 32 tys. zapłaciło poprzez serwis należności podatkowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
podatki
pit
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(15)
Maka
rok temu
Rozliczyłam się 16.02. dziś tzn. 18.02 mam pieniądze na koncie... Szok 😁
TAX
rok temu
mam pytanie do Internautów- zarobiłem w zeszłym roku 3940 zł to był mój jedyny zarobek z tego był podatek 1000 zł chcę ten podatek odzyskać ale nie wiem jaki arkusz pidatkowy wypisać a jest ich kilka- może ktoś z Internautów wie który to- pozdrawiam.
Artur
rok temu
W zeszłym roku rozliczyłem się z automatu a parę dni temu dostałem maila z US że muszę złożyć korektę bo były jakieś błędy. Fajnie co? Brak tylko jeszcze kary ale kto wie?
Molo
rok temu
Zdejmę walonki i kufajkę zaparze kawę odpalę laptop i onlay wyslę PIT. Mam 77 lat.
"tak,
rok temu
a ILE Z WYPŁATY, EMERYTURY LUB RENTY ZABIERA biednym PAŃSTWO? - bo system podatkowy funkcjonuje tak NAPRAWDĘ całkiem inaczej, niż to się do wierzenia podaje! Na tej stronie jest link do darmowego ebooka, który pomoże zrozumieć, kto i dlaczego płaci najwyższe, 90%-we podatki. I kłamstwo, że istnieje coś takiego, jak kwota wolna od podatku! (b. krótko - na jednej stronie) Polecam dobrze się krzesła trzymać! (przy czytaniu) :-) renata-derek.esy*es/podatki.html (zamiast * wstaw kropkę) Henry Ford (producent samochodów w USA) dawno temu powiedział: „Dobrze, że ludzie nie rozumieją systemu finansowego i bankowego (od siebie dodam, że i podatkowego). Gdyby to TERAZ zrozumieli, mielibyśmy rewolucję najpóźniej jutro rano.“ :-)