Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KRO
|

PIT 2020. Rozliczysz się przez internet? Szybciej otrzymasz zwrot podatku

15
Podziel się

PIT 2020. Jeżeli rozliczysz się z fiskusem przez internet, to szybciej otrzymasz zwrot podatku. Potwierdza to szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

PIT 2020. Rozliczysz się przez internet? Szybciej otrzymasz zwrot podatku
PIT 2020. Rozliczenie się przez internet przyspieszy proces zwrotu podatku. (Adobe Stock, lutra82)
bDUqvPmJ

Od 1 lutego działa internetowy e-Urząd Skarbowy, który płatnicy znajdą na stronie podatki.gov.pl. Serwis ten jest w pełni zintegrowany z usługą Twój e-PIT, czyli automatycznie przygotowanym i udostępnionym przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) rocznym zeznaniem podatkowym osób fizycznych.

Ministerstwo Finansów i KAS chce zachęcić Polaków do skorzystania z możliwości rozliczenia zeznania podatkowego w sieci. Do tego stopnia, że osoby, które zdecydują się na taki krok, otrzymają szybciej zwrot podatku.

bDUqvPmL

- Wszyscy, którzy rozliczą się elektronicznie, w tym poprzez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie 45 dni. Nawet jeśli podatnik nie złoży zeznania PIT, to 30 kwietnia KAS zaakceptuje zeznanie, które przygotowała na podstawie posiadanych danych. Jest to korzyść, której nie daje w Polsce żadna inna dostępna usługa - poinformowała Magdalena Rzeczkowska.

Zobacz także: Rozliczenie PIT po nowemu. Powstał e-Urząd Skarbowy. Ewolucja czy rewolucja?

Szefowa KAS poinformowała, że do e-Urzędu Skarbowego można się zalogować na kilka sposobów: za sprawą profilu zaufanego, e-dowodu, z bankowości elektronicznej, a także podając nr PESEL lub NIP i dane podatkowe z dokumentów PIT. Zapowiedziała, że wkrótce będzie też możliwe zalogowanie się poprzez aplikację mObywatel.

bDUqvPmR

- Dzięki usłudze Twój e-Pit mamy gwarancję, że zeznanie będzie złożone w terminie - podkreśliła. Jak mówiła, tak jak w poprzednich latach, usługa dotyczy formularzy PIT 37, PIT 38 oraz PIT 28 i PIT 36 z wyłączeniem przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej.

Dodała, że w przygotowanym przez KAS zeznaniu uwzględnione są informacje o danych podatnika i jego mikrorachunku podatkowym, ulga na dzieci i zwolnienia z PIT dla osób do 26. roku życia.

W internetowym e-Urzędzie Skarbowym podatnicy znajdą też informacje o nałożonych mandatach i dostęp do aplikacji e-mikrofirma. Za pośrednictwem serwisu można również złożyć w formie elektronicznej niektóre pisma (np. wniosek o zaliczenie nadpłaty/zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań).

bDUqvPmS

Rzeczkowska poinformowała, że od udostępnienia dwa tygodnie temu e-Urzędu Skarbowego, odnotowano już prawie pół miliona logowań. Użytkownicy złożyli ponad 3,2 tys. pism, z czego 571 to były pisma ZAW-NR. 35 tys. osób sprawdziło informacje o swoim mandacie, a 32 tys. zapłaciło poprzez serwis należności podatkowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUqvPnm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(15)
Podatnik
2 miesiące temu
Co za idiotyzm. Ja się rozliczam online w Irlandii i jeżeli jest jakiś zwrot podatku to w ciągu 7 dni mam pieniądze na koncie, a tu trzeba czekać około 45 dni. Paranoja
Barbakan
2 miesiące temu
Jeśli ktoś ma kdr i wpisze to szybciej dostanie.
Bana
2 miesiące temu
Bana
bDUqvPnn
jaa
2 miesiące temu
Wysokie podatki, coraz to nowe pomysły na nie, nowe regulacje (podatek bankowy, płaca minimalna, zakaz handlu w niedziele, podatek handlowy, cyfrowy, od cukru, od mięsa itp.) doprowadzą do upadku niejednej firmy i utraty pracy przez wiele osób oraz wzrost cen. Studenci nie mogą sobie dorobić w weekendy. Zaczną kraść? Ludzie muszą zrozumieć, że wszystko zależy od nich samych. Nie od rządu czy wybranych polityków, bo oni nam niewiele pomogą. Słyszeliście o ksią.ż ce pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac.? Kilka zmian może zrobić wielką różnicę.
PODATNIK
2 miesiące temu
To zależy od Urzędu ( może ilości podatników), ja od kiedy jest możliwość elektronicznego rozliczenia PIT-ów zwrot otrzymywałem w przedziale 10-21 dni.