Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKB Polski. Jerzy Kwieciński chwali się tempem rozwoju

Polska rozwija się cztery razy szybciej niż kraje strefy euro i trzy razy szybciej, niż wynosi średnia dla wszystkich państw Unii - mówił w poniedziałek minister inwestycji i rozwoju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Jerzy Kwieciński chwali się tempem rozwoju polskiej gospodarki (Fot: Darek Delmanowicz)

Jerzy Kwieciński przekonywał w TVP Info, że w rozwoju i zmniejszaniu dystansu Zachodu pomaga Polsce własna waluta.

- Wielu ekspertów polskich i międzynarodowych uważa, że w przypadku krajów rozwijających się, jak my, swoboda i elastyczność, którą nam daje własna waluta, sprzyja rozwojowi gospodarczemu - zapewniał.

Kiedy, zdaniem ministra, Polska będzie mogła przyjąć euro? Dopiero kiedy osiągniemy "znacznie wyższy poziom rozwoju".

Obejrzyj też: Polska wydaje coraz więcej na programy socjalne. Co to oznacza dla gospodarki

PKB Polski urósł w 2018 roku o 5,1 proc., podczas gdy rok wcześniej było to 4,8 proc. W drugim kwartale tego roku nasza gospodarka urosła o 4,4 proc. Było to rozczarowanie, ponieważ oczekiwania ekonomistów były większe.

Prognozy ekspertów mówią też, że okres najszybszego wzrostu mamy już za sobą i w tym roku nie pobijemy wyniku z roku 2018.

Nasze dane są i tak bardzo dobre, jeśli spojrzy się na informacje ze strefy euro. Gospodarki krajów, które mają wspólną walutę, urosły w drugim kwartale średnio o 1,1 proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. W całym 2019 roku przewiduje się, że wzrost ten wyniesie 1,2 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pkb, strefa euro, gospodarka polski, gospodarka, wiadomości, Jerzy Kwieciński
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-08-2019

HenioZadłużenie jest spłacane. Proszę wszystkich trolli o sprawdzenie w GUS. Niestety, szkoda, że złodziejska platforma nie mogła się pochwalić takimi … Czytaj całość

19-08-2019

NeftydaPropaganda sukcesu pełną gębą!!!!A jak w przyszłości wyjdzie na jaw prawda, to zrobi ona takie sruuuuuuuuuuuuu,że odgłos upadku będzie słychać na … Czytaj całość

19-08-2019

FredTak tylko nasze wnuki będą spłacać biliony zadłużenia...

Rozwiń komentarze (16)