Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

PKB Polski. W tym roku spadek o 2,6 proc. W 2021 r. wzrost

33
Podziel się:

Narodowy Bank Polski opublikował najnowszą ankietę makroekonomiczną. Z prognoz wynika, że w 2020 roku dynamika rozwoju gospodarczego spadnie o 2,6 proc.

Prezes NBP Adam Glapiński.
Prezes NBP Adam Glapiński. (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
bEEuCbHF

Jak wynika z Ankiety Makroekonomicznej NBP, czeka nas w tym roku spadek PKB o 2,6 proc., ale na przyszyły rok eksperci patrzą bardziej optymistycznie prognozując 3,2 proc. wzrost - wskazuje Polska Agencja Prasowa omawiająca raport.

Jak przyznają autorzy publikacji, "zdecydowanie największy, skokowy wzrost niepewności w bieżącej rundzie prognostycznej dotyczy prognoz tempa wzrostu PKB".

Zobacz także: Tarcza antykryzysowa. "Wielu przedsiębiorcom nie pomoże. Przez polityków"
bEEuCbHH

Podkreślają, że "scenariusze centralne rozpatrywane przez ekspertów są bardzo różne, a niepewność postrzegana przez poszczególnych ekspertów – bardzo duża. Dość stwierdzić, że różnice między skrajnymi scenariuszami tempa wzrostu PKB w 2020 r. podane przez niektórych ekspertów przekraczają 10 pkt. proc.".

"Biorąc pod uwagę rozkład zagregowany, typowe scenariusze tempa wzrostu PKB przewidują wystąpienie recesji w 2020 r. – 50-procentowy przedział prognoz tempa wzrostu PKB zawiera się między wartościami -4,5 proc. a -0,5 proc. (prawdopodobieństwo recesji w 2020 r. wynosi 79 proc.)" - czytamy w raporcie NBP.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEEuCbHN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEEuCbIi
KOMENTARZE
(33)
ja
rok temu
Niezależnie od tego jak rośnie gospodarka, to i tak o naszym osobistym dobrobycie decyduje to jakie mamy umiejętności i nawyki (w tym chęci do pracy). Powinniśmy inwestować w siebie i uczyć się cały czas, by nie okazało się, że niewiele mamy do zaoferowania. Słyszeliście o ksią.ż ce pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac.? Kilka zmian może zrobić wielką różnicę.
Józef
rok temu
Jak tak będzie, to nie są "złe" ale wspaniałe wieści dla polskiej gospodarki.
Co
rok temu
ten Tusk jeszcze zgromadził? Co by tu ukraść?
bEEuCbIj
A, jak
rok temu
te dziwy jego?
Honorata
rok temu
Kto tego buca tam posadził . Zabierajcie pieniądze z banków puki jeszcze możecie .
...
Następna strona