Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

PKP Cargo rusza na podbój Rumunii. Spółka wzięła na celownik trzy spółki

5
Podziel się:

PKP Cargo stawia na ekspansję międzynarodową. Spółka poinformowała o planie przejęcia udziałów w trzech rumuńskich spółkach, co pomoże polskiemu przewoźnikowi rozszerzyć swoje wpływy na rynku międzynarodowym.

Lokomotywa PKP Cargo
Lokomotywa PKP Cargo (Materiały prasowe, PKP Cargo)
bELATkgR

"Zarząd Spółki PKP Cargo S.A.informuje o rozpoczęciu rozmów ze spółkami: Vest Trans Rail SRL z siedzibą w Ploiesti, Rumunia, Ferest Logistics SRL z siedzibą w Bukareszcie, Rumunia, Romcargounit SRL z siedzibą w Bukareszcie, Rumunia w przedmiocie nabycia przez PKP CARGO udziałów w wyżej wymienionych podmiotach" - brzmi komunikat giełdowy PKP Cargo.

Wszystkie trzy spółki, które na celownik wziął polski przewoźnik towarowy, są ze sobą powiązane właścicielem i zajmują się przewozami towarowymi w Rumunii.

bELATkgT

"Rozpoczęcie rozmów stanowi element realizacji Strategii Grupy PKP Cargo na lata 2019-2023 w zakresie ekspansji zagranicznej PKP Cargo w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej" - dodał w komunikacie zarząd polskiej firmy, przy czym zastrzegł, że rozpoczęcie rozmów nie oznacza, że uda jej się przeprowadzić zakup.

Zobacz także: PKP podsumowuje inwestycje. Dworce, tabor, intermodal i linie

PKP Cargo od w 2013 r. jest notowana na warszawskiej giełdzie. W swojej działalności zajmuje się przewozem towarów, spedycją oraz naprawą taboru. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej

bELATkgZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELATkhu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Rysiul20
2 lata temu
Ten totalny nieudacznik moze cofac sie do Rumunii Brak wszystkiego Kadr rossądku i taboru Klapa na całej linii Dno Dno Dno Niech to wreszcie padnie i nie przeszkadza na torach
MirJas
2 lata temu
Pomyśleć że za donka i całego Peło lot przynosił straty i groziło mu bankrutctwo a teraz dokupuje nowe samoloty i zwieksza siatke połączeń, teraz czas na ekspansje PKP. Polskie Tiry już opanowały europe tylko się cieszyć i współczuć wyborcą Pedało.
Rafi
2 lata temu
Będzie jak z AWT
bELATkhv
Zbyszek
2 lata temu
Przejmować transport w Europie
Łukasz z Zamo...
2 lata temu
Super