Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
CHE
|

PKP Cargo z połączeniem do Wielkiej Brytanii? "Spółka ma taką możliwość"

4
Podziel się

PKP Cargo Connect analizuje warunki uruchomienia kolejowo-promowego połączenia z Polski do Wielkiej Brytanii, w celu znacznego ułatwienia wymiany towarów z Wyspami - podało PKP Cargo.

PKP Cargo z połączeniem do Wielkiej Brytanii? "Spółka ma taką możliwość"
PKP Cargo z połączeniem do Wielkiej Brytanii? "Spółka ma taką możliwość" (zdj. ilustracyjne). (Unsplash.com, Guilherme Stecanella)
bDHWTRkR

Pomysł inwestycji nie powinien zaskakiwać. Okazuje się bowiem, że spółka otrzymuje coraz więcej zleceń na obsługę celną ładunków w imporcie i eksporcie do Zjednoczonego Królestwa.

- Aktualnie PKP Cargo Connect rozważa uruchomienie połączenia kolejowo-promowego z Polski do Wielkiej Brytani - oznajmił prezes spółki Ivan Ružbacký.

Uruchomienie nowego połączenia miałoby również odciążyć kierowców oraz znielować opóźnienia w samych dostawach. Przedstawiciele spółki podkreślają, że sytuacja wywołana przez pandemię - ale także Brexit - wymaga zastosowania "adekwatnych rozwiązań".

bDHWTRkT

Ružbacký wskazuje jednocześnie, że chociaż Brexit wywołał szereg problemów, otworzył też perspektywy przed operatorami logistycznymi.

Zobacz także: Nowe trasy, szybsze pociągi. PKP PLK modernizuje linie kolejowe w całej Polsce

Prezes dodał przy okazji, że dobre efekty może przynieść spółce również współpraca z armatorami morskimi. Wielu klientów ma wybierać obecnie właśnie tę formę transportu, bo choć jest dłuższy od lądowego i promowego, to jednak w portach nie ma takich zatorów, jak na przejściach granicznych na Kanale La Manche.

bDHWTRkZ

Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2020 r. Wielka Brytania nie jest członkiem Unii Europejskiej, a od 1 stycznia 2021 r. - nie jest członkiem wspólnego rynku unijnego.

Co prawda, 24 grudnia ub.r. doszło do podpisania umowy o handlu i współpracy między Londynem a UE, w której uregulowane zostały m.in. kwestie dotyczące transportu drogowego, morskiego i lotniczego, ale spedytorzy ładunków muszą pamiętać o dopełnieniu szeregu formalności, aby swobodnie handlować z Wielką Brytanią.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHWTRlu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Nicram
4 tyg. temu
Na pensje dla maszynistów szukajcie a nie nowe wirtualne połączenia bo za chwilę nie będzie miał wam kto prowadzić tych odrealnionych pomysłów. Maszynista PKP Cargo 4300 netto...
Tygodnik
4 tyg. temu
A dlaczego tylko maszyniści a drużyny rewidenci odprawa im się nie należy tylko smoluch wart uwagi
Maszyniok
4 tyg. temu
Kwestia czasu, już powoli grunt się im pali pod nogami, biurek coraz więcej A maszynistów w PKP CARGO coraz mniej Ale przecież władzy to nie przeszkadza, sami na rowerach będą ciągnąć te wagony.
bDHWTRlv
Opornik
4 tyg. temu
No to prezes pozna zarobki maszynistów w końcu ,władza nie liczy się z maszynistami i innymi pracownikami z ruchu.Niedługo będą konie kupować do ciągnięcia wagonów.ale im też potrzeba siana a oni by chcieli za darmo.