Notowania

PKP składa pozew. Chodzi o nieudaną przebudowę dworca

Spółka kolejarska żąda od firmy P.A. Nova ponad 6 mln zł za odstąpienie umowy na rewitalizację budynku dworca w Sosnowcu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Dworzec główny w Sosnowcu. (Fot: JACENTY DEDEK/REPORTER)

3,8 mln zł za odstąpienie od umowy oraz 2,8 mln zł z tytułu roszczeń odszkodowawczych. Łącznie daje to 6,7 mln zł, których PKP domaga się od firmy budowlanej z Gliwic, P. A. Nova.

Konsorcjum przyjęło w lipcu 2016 zlecenie na przebudowę dworca w Sosnowcu. Inwestycja miała kosztować 38,9 mln zł. We wrześniu następnego roku firma P. A. Nova zerwała umowę i sama pozwała PKP "o zapłatę kwoty 3,8 mln zł tytułem zwrotu bezpodstawnego wzbogacenia".

W komunikacie podano, że spółka budowlana uznaje roszczenia swojego byłego zleceniodawcy za "bezzasadne" i domaga się zawieszenia postępowania do czasu rozstrzygnięcia własnego postępowania.

"W księgach spółki widnieje rezerwa w wysokości 3.8 mln zł, która w ocenie zarządu pokrywa ryzyka wynikające z potencjalnych dodatkowych kosztów związanych z rozstrzygnięciem sporu" - dodano.

Obejrzyj: Konferencja PKP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pozew, wiadomości, pkp, dworzec, sosnowiec, przetarg
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-10-2019

SzyW Sosnowcu dworzec jest wyremontowany. Chyba chodzi o remont dworca Sosnowiec Maczki. Ale skąd redaktor ma wiedzieć dworzec to dworzec

30-10-2019

antekPKP...czyli konkretnie która spółka??????

30-10-2019

Kuba Spłeckibo z Sosnowca, ta firma

Rozwiń komentarze (12)