Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKP składa pozew. Chodzi o nieudaną przebudowę dworca

12
Podziel się

Spółka kolejarska żąda od firmy P.A. Nova ponad 6 mln zł za odstąpienie umowy na rewitalizację budynku dworca w Sosnowcu.

Dworzec główny w Sosnowcu.
Dworzec główny w Sosnowcu. (East News, JACENTY DEDEK/REPORTER)
bDzhqqjV

3,8 mln zł za odstąpienie od umowy oraz 2,8 mln zł z tytułu roszczeń odszkodowawczych. Łącznie daje to 6,7 mln zł, których PKP domaga się od firmy budowlanej z Gliwic, P. A. Nova.

Konsorcjum przyjęło w lipcu 2016 zlecenie na przebudowę dworca w Sosnowcu. Inwestycja miała kosztować 38,9 mln zł. We wrześniu następnego roku firma P. A. Nova zerwała umowę i sama pozwała PKP "o zapłatę kwoty 3,8 mln zł tytułem zwrotu bezpodstawnego wzbogacenia".

bDzhqqjX

W komunikacie podano, że spółka budowlana uznaje roszczenia swojego byłego zleceniodawcy za "bezzasadne" i domaga się zawieszenia postępowania do czasu rozstrzygnięcia własnego postępowania.

"W księgach spółki widnieje rezerwa w wysokości 3.8 mln zł, która w ocenie zarządu pokrywa ryzyka wynikające z potencjalnych dodatkowych kosztów związanych z rozstrzygnięciem sporu" - dodano.

Zobacz także: Obejrzyj: Konferencja PKP
bDzhqqkd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzhqqky
wiadomości
KOMENTARZE
(12)
Szy
rok temu
W Sosnowcu dworzec jest wyremontowany. Chyba chodzi o remont dworca Sosnowiec Maczki. Ale skąd redaktor ma wiedzieć dworzec to dworzec
antek
rok temu
PKP...czyli konkretnie która spółka??????
skyukltsd
rok temu
PKP to może zwykły koleś z ulicy powiedzieć (w uproszczeniu) poważny dziennikarz powinien być chyba bardziej konkretny; która spółka PKP? a dworzec w sosnowcu wyremontowany.
bDzhqqkz
Patryk
rok temu
Pozwy na takie kwoty to powinny płynąć od klientów za jakość usług realizowanych przez wszystkie spółki przewozowe... .
maro
rok temu
Przetarg wygrał najtańszy oferent czy znajomy kumpla?...