Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
place zabaw
28.05.2020 12:08

Place zabaw wrócą już w najbliższy weekend? Ministerstwo szykuje rozporządzenie

Place zabaw zostaną prawdopodobnie otwarte już w najbliższy weekend. Zanim jednak to się stanie, resort zdrowia planuje wprowadzić szereg obostrzeń nakazujących m.in. zachowanie bezpiecznego dystansu między dziećmi. Podpowiadamy, jakie zmiany może przynieść rozporządzenie ministerstwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
Place zabaw wrócą już w najbliższy weekend? Ministerstwo szykuje rozporządzenie

Place zabaw a reżim sanitarny wg resortu zdrowia

Place zabaw mają zostać otwarte pod określonymi przez ministerstwo zdrowia warunkami. Wśród nich ma znaleźć się zasada, wedle której podczas zabawy obowiązywać będzie dwumetrowy odstęp między dziećmi. Jednocześnie znajdujący się na placu opiekun dziecka będzie musiał mieć zasłonięte usta i nos. Obowiązek ten ma nie dotyczyć samych dzieci.

Ponadto place zabaw będą musiały być obowiązkowo odkażane. Zalecenie stałej dezynfekcji huśtawek, zjeżdżalni i innych elementów placu spadnie na podmiot nim zarządzający (spółdzielnia mieszkaniowa, samorząd lub osoby prywatne).

Place zabaw dla dzieci i inne zmiany

Przypomnijmy, że place zabaw to tylko jeden z elementów kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Już od weekendu maseczki ochronne obowiązkowo noszone będą tylko w określonych sytuacjach. Ponadto otwarte zostaną kina czy siłownie. Przed nami 4. etap odmrażania gospodarki.

Obejrzyj: Ulga termomodernizacyjna. Można odliczyć w PIT do 53 tys. zł

Od 30 maja (najbliższej soboty) nadal będą miejsca, w których trzeba obowiązkowo zasłaniać usta i nos.* Są to:*

  • autobusy i tramwaje,
  • sklepy,
  • kina i teatry,
  • salony masażu i tatuażu,
  • kościoły,
  • urzędy (dotyczy interesantów).
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-05-2020

Agnieszkahaha, chyba rządzący musieliby zobaczyć co dzieje się na placach zabaw od miesiąca, masa dzieci, bawiących się w dużych grupach, dystans nie istnieje … Czytaj całość

29-05-2020

WkurzonaDystans wśròd dzieci - wy chyba jesteście niepoważni. Ogarniacie w ogóle po co się chodzi na plac zabaw? Już z przedszkoli zrobiliście kolonie karne - … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)