Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRJ
|

Płatne autostrady. Kierowcy nie polubili nowego systemu opłat

13
Podziel się:

Tylko do końca września ma funkcjonować viaToll. Problem w tym, że z nowego systemu eToll korzysta niewielu kierowców. Na Androida zainstalowało go tylko ok. 5 tys. kierowców. Brakuje też urządzeń pokładowych.

Płatne autostrady. Kierowcy nie polubili nowego systemu opłat
Zmienią się zasady poboru opłat. (Getty Images, Karol Serewis, SOPA Images, LightRocket)
bECDFrXF

Ministerstwo Finansów wielokrotnie zapewniało, że funkcjonujący od 2011 r. system poboru opłat - viaToll - zostanie wygaszony z końcem czerwca 2021. Skarb państwa miał od tego dnia nie ponosić opłat związanych z jego utrzymaniem.

Jednak jak odnotowuje wtorkowy "Puls Biznesu", tak się nie stało. Prace nad nowym się przedłużały i działanie viaTolla zostało przedłużone do końca września tego roku. Jak podkreśla gazeta, specjaliści już przed rokiem przestrzegali, że potrzeba więcej czasu.

Zobacz także: Policja ostrzega przed oszustami. Zarabiają wrabianiem w stłuczki
bECDFrXH

Urzędnicy jednak zapewniali, że się uda. Teraz jednak okazuje się, że nie mieli racji i nad poborem opłat zawisły czarne chmury. Jaki to może mieć wpływ na kierowców i wpływy z opłat?

Teraz to państwo stoi pod ścianą w negocjacjach z firmami, które utrzymują system, co zapewne znajdzie odzwierciedlenie w ich marży - zauważa "PB".

To nie koniec problemów. Z systemu eToll można korzystać na dwa sposoby. Przy wykorzystaniu urządzeń pokładowych lub telefonicznej aplikacji. na razie jednak brakuje urządzeń. przewoźnicy szacują, że trzeba ich co najmniej 1,3-1,5 mln.

bECDFrXN

Jednak moce produkcyjne są na poziomie kilku tysięcy na miesiąc. Równie słabo jest z pobieraniem aplikacji na telefon. Do tej pory zrobiło to 5 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECDFrYi
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
FLOYD
3 miesiące temu
... Czesi i Szwajcarzy jeżdżą na całorocznych winietach (koszt rzędu ok. 150 PLN) i mają spokój. Wszystko jasne, uczciwe i bez szpiegowania.
Pinokio
3 miesiące temu
Tak czy inaczej pisie i tak okradną ludzi i to wszystkich,swoich ciemnych wyborców tak samo jak normalnych podatników. To jest pewne.
Kolo
3 miesiące temu
Na A4 ( Kraków-Katowice) bez problemu działa Autopay + viatoll . Aplikacja nikogo nie śledzi. Można?
bECDFrYj
MariuszS
3 miesiące temu
Podle Pe Ło taki problem zrobiło naszej prawdziwie polskiej Partii . Pobudowało autostrady i teraz PiS ma problem . Fszysko to wina Tuska ! No bo po co nam te autostrady były . Lepiej ta kasę co na to poszła było rozdać niepracującym i nie zainteresowanym jej szukaniem .
Daniel
3 miesiące temu
A co tu lubić? System, który będzie na potęgę zbierał nasze dane i śledził cały czas naszą lokalizację? Można było z powodzeniem wykorzystać istniejący system Via Toll- byłoby dużo taniej i bezpieczniej. Inną opcją byłoby wprowadzenie czegoś pokroju winiet.