Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
TOS
|

Płatne drogi po nowemu. Rusza nowy system

15
Podziel się

W czwartek rusza nowy system poboru opłat drogowych e-TOLL. Na płatnych fragmentach autostrad A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica zostały wyznaczone pasy przejazdowe dedykowane dla użytkowników nowego systemu.

Płatne drogi po nowemu. Rusza nowy system
Zmienią się zasady poboru opłat. (Getty Images, Karol Serewis, SOPA Images, LightRocket)
bEqrRKOd

Na tych odcinkach autostrad z nowego systemu mogą korzystać wszystkie pojazdy. Dodatkowo 24 czerwca rozpoczyna się także pobór opłat za przejazd pojazdami ciężkimi (powyżej 3,5 tony) po płatnych odcinkach dróg krajowych.

Oparty o pozycjonowanie satelitarne nowy system e-TOLL zastąpi działający obecnie system viaTOLL, który jest oparty o pozycjonowanie radiowe. Uruchomienie nowego systemu nie oznacza jednak, że automatycznie nastąpi wyłączenie starego.

Przyjęta w maju tego roku nowela ustawy dotycząca poboru opłat drogowych zakłada bowiem przedłużenie do 30 września tego roku okresu przejściowego, kiedy to równolegle będą działały nowy i stary system.

bEqrRKOf
Zobacz także: Zamiast szaleństw zaciskanie pasa. ZUS udostępnił najnowsze prognozy emerytalne

Z systemu e-TOLL na autostradach A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica mogą korzystać użytkownicy pojazdów lekkich (poniżej 3,5 tony) posiadający spersonalizowane urządzenie viaAUTO lub bezpłatną aplikację e-TOLL PL - podaje Krajowa Administracja Skarbowa.

bEqrRKOl

Szczegółowe informacje o nowym systemie opublikowane są na stronie internetowej etoll.gov.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqrRKOG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(15)
Marcin
1 tyg. temu
Dzisiaj zarejestrowałem pojazdy do e Toll i do Autopay jaka jest różnica? W autopay zajęło mi to +/- 15 min wprowadzenie 6 pojazdów + dodanie konta i działa. Kierowca dzisiaj pojechał pod bramki na A4 Kato-KRK szybki szczyt nr rej bramka otwarta jedzie dalej i od cała filozofia gotowe :) , a jak to wygląda w E-Toll tak na infolinii z kobieta wprowadzałem pojazdy ok 50 min + doładowanie konta przez BLIK po czym jak zrobiłem wszystko Pani się pyta czy mam urządzenia do odczytu pojazdu bo to trzeba wprowadzić bądź też aplikacja na tel która będzie śledziła sygnał GPS :) Pytanie do Państwa czy nie da się to zrobić prościej jak w AUTOPAY? W dzisiejszym świecie po co jakieś urządzenia lub apka na tel? Nie da się tego zrobił łatwiej poprzez system sczytywania tablic LPR?
TTT
2 tyg. temu
Zamiast 100 kamer do czytania tablic SETKA AUT kosztujących z 1000x więcej, jeżdżących i smordzących po drogach, dodatkowe etaty itd. PORAŻKA !!!!!!!!!!!!!! Polska NIE MA PRZYSZŁOŚCI
PrzemoY
miesiąc temu
Aplikacja to porażka. Przykład jak coś prostego można skomplikować do tego stopnia że zastanawiasz się czy pobierasz zwykłą aplikacje czy bierzesz kredyt na parę baniek.
bEqrRKOH
REW
miesiąc temu
Nowy system inwigilacji.
Piotr
miesiąc temu
wg mnie najlepszy jest system z czytywania rejestracji. tylko 1 ale - u nas źle są ustawione kamery sczytujące ponieważ sa za a nie przed bramkami co zmusza często kierowców do zatrzymania się i tracenie czasu na oczekiwanie na poprawny odczyt tablic rejestracyjnych. Jak to poprawią to będzie super. Tylko dlaczego nie idą tą drogą. szybki łatwy system a poza tym b. funkcjonalny. Pozdrawiam