Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

PLL LOT patrzą w przyszłość. Kierunek? Indie

3
Podziel się:

Wiele wskazuje na to, że kierunkiem inwestycji dla Polskich Linii Lotniczych LOT w najbliższych latach będą Indie. Polskie cargo liczy bowiem na udział w wartym ponad 13 mld dolarów segmencie przewozów farmaceutycznych.

PLL LOT w Indiach. Szansa dla polskich producentów
PLL LOT w Indiach. Szansa dla polskich producentów (Shutterstock.com)
bEUHoPIl

PLL LOT w Indiach. Szansa dla polskich producentów

Dyrektor Biura Cargo w LOT Michał Grochowski podkreślił, że spółka wyraża nadzieję na ekspansję producentów farmaceutyków, kosmetyków, żywności czy części technicznych, którzy znajdą w Indiach odpowiedni rynek dla każdego z nich.

- Dopiero co otworzyliśmy połączenie do Indii. (...) Zainteresowanie polskim rynkiem i eksportem do tej części Europy poprzez Polskę jest olbrzymie, przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania – dodał.

bEUHoPIn
Zobacz także: Obejrzyj: Odleciał bez pasażerów. Kuriozalna sytuacja podczas lotu do Krakowa

PLL LOT. Plan zagospodarowania rynku indyjskiego

Już w kwietniu bieżącego roku PLL LOT wystąpiły o certyfikat Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego IATA CEIV Pharma, umożliwiający przewóz leków i wartościowych produktów farmaceutycznych w światowym standardzie.
Jako pierwsza linia lotnicza w Europie Środkowej uruchomiła również proces cyfrowej akceptacji i weryfikacji materiałów niebezpiecznych.

bEUHoPIt

Zgodnie z danymi Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA) rynek farmaceutyków sięga wartości 13,4 mld dol. Certyfikat IATA CEIV Pharma otworzy polskiemu przewoźnikowi dostęp do rynku przewozów o rocznej wartości ponad 100 mln zł i wzmocni pozycję przewoźnika w rynku cargo w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUHoPIO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
racjonalista
2 lata temu
Na cargo warszawskim robi się coraz mniej miejsca dla towarów podatnych na temperaturę. Również obsługuje większe linie lotnicze - a nikogo obchodzi by zwiększyć miejsce, rozszerzyć Cargo LS
Yr1
2 lata temu
Air Baltica teraz Indie. A kiedy normalne ceny biletów? Ostatnio leciałem ze Stuttgartu do Warszawy, niestety nie LOT-em. Cena była zaporowa. Tańsze okazały się linie Austrian Airlines. To samo Kopenhaga - Warszawa, tańszy był SAS.
hacker brain_...
2 lata temu
Karta kredytowa American Express jest najlepsza!