Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Po deklaracji Szymona Hołowni PiS wyprowadza cios. "Poniżej lista"

29
Podziel się:

Żadna osoba zatrudniona lub należąca do Polski 2050 nie otrzyma nominacji do rad nadzorczych spółek. Jeśli już tam są, to podadzą się do dymisji – zapowiedział Szymon Hołownia. Jego deklaracja to woda na młyn dla Prawa i Sprawiedliwości, która już opublikowała listę "tłustych kotów" Polski 2050.

Po deklaracji Szymona Hołowni PiS wyprowadza cios. "Poniżej lista"
Szymon Hołownia zapowiada odpartyjnienie spółek. PiS wskazało zasiadających w nich nominatów z Polski 2050 (PAP, PAP/Tomasz Gzell)

"Zakaz powoływania pracowników partii do zarządów i rad spółek. Zakaz powoływania parlamentarzystów i samorządowców do zarządów i rad spółek. Zakaz finansowania partii przez członków zarządów i rad spółek. Zmiany zaczynamy od siebie" – ogłosił w serwisie X Szymon Hołownia.

Marszałek Sejmu podkreślił też, że "żadna osoba zatrudniona czy należąca do Polska 2050 nie otrzyma nominacji do rad nadzorczych". "Jeśli dziś takie osoby tam są, podadzą się do dymisji" – obiecał polityk.

Deklarację Szymona Hołowni podchwyciło PiS

W ten sposób lider Polski 2050 zareagował na burzę medialną, jaka rozgorzała po powołaniu do rady nadzorczej Orlenu powiązanego z partią prof. Tomasza Sójki, który już zresztą zdążył złożyć rezygnację ze stanowiska. Odpowiedzią na krytykę partii jest zapowiedź jej czołowych polityków, że zaproponują projekt ustawy, która odpartyjni państwowe spółki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Kolesiostwo" w spółkach skarbu państwa. Ekspertka: znów zatrzymamy się na aferach

Problem w tym, że niektórzy działacze Polski 2050 już wcześniej dostali nominacje do państwowych podmiotów, czego nie omieszkało wypomnieć Prawo i Sprawiedliwość. Największa partia opozycyjna w swoich mediach społecznościowych zamieściła listę osób powiązanych z partią, które zasiadają w zarządach i radach nadzorczych.

Znaleźli się na niej: Krzysztof Pałka, Ewa Patalas, Emilia Wasielewska (zasiadający w radzie nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej), Robert Gajda (wiceprezes NFOŚiGW), Michał Gniatkowski (rada nadzorcza Enei), Andrzej Sadkowski (rada nadzorcza PGE), Mirosława Zagłoba (rada nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej) i Emil Rojek (rada nadzorcza Krajowego Zasobu Nieruchomości).

Rotacyjny Marszałku, podobno kazał Pan zdymisjonować działaczy Polski 2050 z rad nadzorczych. Chętnie pomożemy! Poniżej lista, trochę ich jest. W poniedziałek sprawdzimy, jak Panu idzie! – czytamy na oficjalnym profilu partii w serwisie X.

Nazwiska dorzucił rzecznik partii Rafał Bochenek. Z osób wskazanych przez niego – oprócz wspomnianego Roberta Gajdy – z Polską 2050 w jakiś sposób powiązany jest Piotr Szymanek z rady nadzorczej Enei (startował do Sejmu z listy Trzeciej Drogi).

Szczyt obłudy! Hołownia opowiada o ustawie o odpartyjnieniu spółek, wtedy kiedy już kluczowe rady nadzorcze, zarządy poobsadzali swoimi działaczami partyjnymi... Hipokryzja level hard - poniżej tylko kilka przykładów. Niczym stado wygłodniałych sępów rzucili się na spółki państwowe, a to dopiero kilka tygodni ich rządów – napisał rzecznik PiS.

Czy wymienione osoby podadzą się do dymisji?

PiS już wskazało powiązane z Polską 2050 osoby zasiadające w państwowych podmiotach. Teraz ruch jest po stronie samych zainteresowanych i partii współtworzącej koalicję rządzącą. Czy wszyscy wymienieni podadzą się do dymisji?

Zapytaliśmy o tym zarówno biuro prasowe Polski 2050, jak i wszystkich wspomnianych wyżej poprzez biura prasowe spółek, w których są oni zatrudnieni. Na odpowiedzi czekamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(29)
e-wunio
2 miesiące temu
HOŁOWNIA W SZKOŁACH AGITUJE MŁODZIEŻ PRZED WYBORAMI DO RAD , NA PREZYDENTÓW MIAST ITD --PEWNO CHCE POWTÓRZYĆ DRUGI RAZ JAGODNO , LUB WILANÓW --ALE KTO TYM RAZEM WYŁOŻY KASĘ
GROSZKU
2 miesiące temu
SZEF TRZECIEJ DROGI „ tylko z nazwy trzeciej „ jest taki sam , jak Donald , który kiedy obiecuje , że coś da lub zrobi , to tylko obiecuje . ZERO KONKRETÓW NA 100 DNI . POWTÓRKA Z ROZRYWKI sprzed lat .
Ass
2 miesiące temu
jaki problem wystarczy obniżyc wynagrodzenie w radach nadzorczych absolutnie poniżej średniej zakładowej,zależne od wyników ekonomicznych,od wkładu pracy i po problemie
GROSZKU
2 miesiące temu
OKAZUJE SIĘ , ŻE TRZECIA DROGA JEST TRZECIĄ DROGĄ TYLKO Z NAZWY . SKOŃCZY JAK KULIZ 15 . TO KWESTIA CZASU .
Heh
2 miesiące temu
Hołownia to obłudnik, jedno mówi drugie robi. Nie wierzę mu za grosz....
...
Następna strona