Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KB
|

Straty po pożarze w Nowej Białej. Będą zmiany w przepisach budowlanych

56
Podziel się

Potrzebna będzie bardzo szybka ścieżka związana z pozwoleniami na budowę, ponieważ zabudowa Nowej Białej jest objęta procedurami wojewódzkiego konserwatora zabytków - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Rząd wyda rozporządzenia, które umożliwi szybką odbudowę wsi.

Straty po pożarze w Nowej Białej. Będą zmiany w przepisach budowlanych
(PAP, Grzegorz Momot)
bEqqViAB

Pożar w Nowej Białej (powiat nowotarski) wybuchł w sobotę po godz. 18. Ogień szybko rozprzestrzeniał się, ponieważ zabudowa Nowej Białej była zwarta i zgrupowana, a część budynków - drewniana. Spłonęło w sumie 21 domów i 23 budynki gospodarcze. W akcji gaśniczej uczestniczyło ponad 100 jednostek OSP i PSP.

Na miejsce zdarzenia pojechał Mateusz Morawiecki. Zapewnił mieszkańców o pomocy dla wszystkich poszkodowanych – niezależnie, czy deklarują się jako mniejszość słowacka.

Pokreślił, że w tym przypadku potrzebne są zmiany w przepisach, by umożliwić szybką odbudowę wsi. - Potrzebna będzie, szanowni mieszkańcy, bardzo szybka ścieżka związana z pozwoleniami na budowę, ponieważ ta zabudowa budynków mieszkalnych jest objęta procedurami wojewódzkiego konserwatora zabytków, a to oznaczałoby znaczące jej przedłużenie – mówił.

bEqqViAD
Zobacz także: Wymiana kopciucha na kopciucha. "Spotykamy się z próbami oszukania systemu"

Dodał, że zrobi wszystko, żeby zmienić procedury i odpowiednim rozporządzeniem Rady Ministrów umożliwić odbudowę budynków mieszkalnych i zabudowań gospodarczych jak najszybciej.

bEqqViAJ

Dotychczas poszkodowani w pożarze zdecydowali się pozostać u swoich rodzin, ale do ich dyspozycji jest pensjonat, gdzie wydawane są także posiłki dla potrzebujących. Ruszyła także wypłata zasiłków po 6 tys. zł na pierwsze potrzeby. PZU szacuje straty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqqViBe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(56)
ajbora
miesiąc temu
Dobrze że rząd zajmuje się jedną wsią, ciekawe co w tym czasie dzieje się w reszcie Polski, gdzie nie ma dziennikarzy. Premier powinien wiedzieć, że jest od ogółu a nie od szczegółu.
wert
miesiąc temu
Jak obiecał to na pewno nic z tego nie będzie...
8gwiazd
miesiąc temu
Dojna Zmiana nie działa szybko, a Szybko robi PR, gada i obiecuje, że juz, że zaraz... na tym sie konczy we wszystkich bajkach Pinokia i Socjalizmu i Przekrętow
bEqqViBf
daras
miesiąc temu
Dorze, że rząd działa szybko tylko szkoda, że po takich ludzkich tragediach.
antyPOPiSuar
miesiąc temu
To temat dla rządu czy ubezpieczyciela? Jak się ubezpieczyli to odbudują, a jak nie to czyja wina? Współczuję ale pod most płacić za oszczędności na ubezpieczeniach
...
Następna strona